Neděle, 25 února, 2024
Home Pro Ženy Víte, jak poznat, že proděláváte kvasinkovou infekci?

Víte, jak poznat, že proděláváte kvasinkovou infekci?

by admin
0 Komentář

Kvasinky jsou běžnou součástí našeho těla. Ovšem pokud se jejich množství nepoměrně zvýší a dojde k jejich přemnožení, rády „napadnou“ trávicí ústrojí, ústa nebo intimní partie. To pro nás znamená značné znepříjemnění života.

Jak poznat kvasinkovou infekci

Že u vás probíhá kvasinková infekce, se může projevovat mnoha příznaky. Pokud je u sebe pozorujete, je vhodné vyhledat lékaře a nechat si udělat test na kvasinky.

Pociťovat můžete neodolatelnou chuť na sladké, časté vaginální infekce, probíhat mohou i žaludeční potíže včetně průjmů a nadýmání. Trápit vás mohou ale i mykózy nohou, ekzémy, kopřivka nebo lupénka.

V případě, že jste měli pohlavní nebo orální styk s nakaženým partnerem, máte potíže a užíváte antibiotika, hormony nebo kortikoidy, na místě je provedení testu na kvasinky.

Kvasinková infekce často potkává ty, kteří holdují špatnému životnímu stylu, jenž je ještě „okořeněn“ kouřením, alkoholem a nezdravou stravou.

Jak se zbavit kandidózy?

Ať už vás trápí kvasinky v ústech nebo máte zánět pochvy, což bývá nejčastější, je potřeba nechat si udělat kompletní diagnózu u lékaře. S následně nasazenou léčbou je vhodná celoživotní prevence a dieta na dobu určitou. Ta zabírá individuálně, ale můžeme mluvit o několika měsících.

Podpořit zdraví pomohou udržování si fyzické pohody cvičením a psychické pohody vyhýbáním se stresu. Stres totiž překyseluje organismus, což kvasinky vítají. Pomáhat mohou i bylinné tinktury z červeného lopucha, česneku, hub šiitake atd.

Na minimum je dobré omezit cukry a bílé pečivo nebo jakékoli potraviny s kvasnicemi, např. alkohol, ocet… Naopak doporučeno je jíst maso, kefíry a jiné kysané mléčné výrobky, ořechy, zeleninu, ovoce spíše nízko sacharidové, tedy např. citrusy. Banán nebo tropické ovoce nikoli.

Určitě byste se měli zaměřit i na správnou intimní hygienu, požívat vhodné sprchové gely, výhradně bavlněné spodní prádlo, plavky po koupání co nejdříve nahradit suchým prádlem…

Mnoho užitečných informací i výrobky pro zbavení se a předcházení kvasinkové infekce najdete na Gynella.com.

Další články autora

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články