Vitaminy D3 a K2, aneb ve dvou se to lépe táhne

- Komerční sdělení -brilantní

Látky D3 a K2 jsou spolu s dalšími řazeny do skupiny vitaminů rozpustných v tucích. Pro tělo je snadnější je skladovat v porovnání s vitaminy, které jsou rozpustné ve vodě. Skladují se v tukových tkáních těla a jater, vstřebávají se pomocí tuků a lipidů, které prochází střevním traktem.

O vitaminu D3 slýcháme dlouho, vitamin K2 je poměrně novou formou vitaminu K. Ještě do nedávna byla známa pouze jedna forma vitaminu K – forma K1. Tyto dva vitaminy mají podobné účinky a na první pohled by se mohlo zdát, že jejich kombinace je zbytečná a stačí, když si vybereme jeden, který budeme doplňovat. Opak je však pravdou.

K čemu slouží vitaminy D3 a K2

Vitamin D3 je jednou z forem vitaminu D, je pro něj charakteristická dobrá biologická dostupnost. To znamená, že jej tělo dokáže dobře strávit a následně využít ve vysoké míře. Náš organizmus je schopen přijímat vitamin D3 ze slunečních paprsků, i přesto jej má velká část populace nedostatek. Zejména v měsících, kdy se výrazně snižuje doba slunečního záření, je potřeba vitamin doplňovat skrze stravu nebo doplňky stravy. V těle se podílí na více než 300 procesů, podporuje imunitní systém, je důležitý pro kvalitu zubů a kostí a v neposlední řadě je nezbytný k využití a vstřebávání vápníku a fosforu do krevního oběhu.

Vitamin K2 taktéž přispívá k dobrému stavu kostí, a navíc přispívá k normální srážlivosti krve, napomáhá předcházet kalcifikaci cévních stěn.

Co se děje v těle, když jsou tyto dva vitaminy dodávány najednou?

Kombinace vitaminů D3 a K2

Oba vitaminy mají za úkol udržovat pohybový a kardiovaskulární systém v dobré kondici. Fungují však synergicky, vitamin D3 napomáhá vstřebávání vápníku a fosforu, úkolem K2 je předejít ukládání vápníku do cévních stěn, naopak ho vede tam, kde je potřebný.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora