Neděle, 25 února, 2024
Home Rady a Návody 7 tipů, jak napsat diplomku za měsíc

7 tipů, jak napsat diplomku za měsíc

by admin
3 comments

Termín odevzdání diplomové práce se rychle blíží a vy zoufale hledáte radu? Víte, že je možné napsat kvalitní diplomku za měsíc, možná i méně?

  1. Začněte metodikou

Když máte méně času, snažíte se dělat věci rychle. Vždy je lepší začít uspořádáním své metodiky práce a vytvořit si strukturu. Také vám to dá pocit úspěchu, že jste dokončili jednotlivou část. Začněte tam, kde vám to jde nejlépe. Pokud začnete s úvodem, který vám nejde, pravděpodobně se zaseknete a nebudete motivováni.

  1. Úvod je zásadní

Možná je úvod tou nejdůležitější částí práce a možná na něm strávíte největší množství času. Musíte zkontrolovat a vyhodnotit výzkum, který již existuje, a zvážit, jak souvisí s kontextem vaší práce. Co je základem vašeho studia? Správný úvod by mohl znamenat rozdíl mezi přesvědčivou a průměrnou prací.

  1. Psaní abstraktu

Abstrakt je nejlepší si nechat na konec, abyste mohli svůj výzkum komplexně shrnout. Stejně jako zbytek práce, i pro abstrakt musíte mít úvod. To je možná první věc, na kterou váš čtenář narazí. Prvních pár řádků by mělo být srozumitelných pro každého, nejen pro vaše kolegy a odborníky ve vašem oboru, jakmile uvedete kontext svého výzkumu.

Pokračujte v identifikaci problému zdůrazněním toho, co se váš výzkum snaží vyřešit. Objasněte metody, které jste použili k nalezení výsledků, a zakončete abstrakt jasným a stručným závěrem. Předložte hlavní bod z vašeho výzkumu, který chcete, aby vaši čtenáři věděli.

Tip: Je jasné, že bojovat budete především s nedostatkem času. Elegantně se tohoto problému zbavíte s využitím služby vypracování diplomové práce na zakázku. Profesionálové v oboru pro vás připraví podklady diplomové práce a vy budete mít prostor pro jiné věci.

  1. Reference v práci

Měsíc na diplomovou práci může být příliš krátký na to, abyste nakonec strávili spoustu času hledáním zdrojů. Bude snazší, když si je budete dodávat za pochodu. Neváhejte použít nástroje pro digitální citace, pokud by vám to pomohlo ušetřit čas.

  1. Pište každý den

Bohužel si nemůžete dovolit přeskakovat dny. Je pochopitelné, že vám může chybět motivace. Cílem ale není psát celý den. Místo toho si každý den zapište cíl, že napíšete určitý počet slov nebo dokončíte část oddílu. Zaměřte se spíše na to, kolik píšete, než na to, kolik času psaním trávíte.

  1. Korekce až na konec

Jakkoli byste mohli být v pokušení provádět opravy během psaní, bude vám to bránit v tom, abyste se v psaní pohnuli kupředu. Pamatujte, že po dokončení psaní budete muset později provést několik revizí, takže se vyhněte tomu, abyste trávili čas tímto úkolem předem.

  1. Poslední týden před odevzdáním

Pokud máte jen jeden měsíc, je to všechno o chytrém plánování. Dejte si nakonec týden na opakování toho, co jste napsali. Během této doby se můžete vrátit k práci, provést korekturu, nebo získat zpětnou vazbu.

Další články autora

3 comments

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články