Pátek, 23 února, 2024
Home Rady a Návody Proč jsou rolety Den a noc tak oblíbené?

Proč jsou rolety Den a noc tak oblíbené?

by No name
0 Komentář

Žaluziím a klasickým roletám už dávno odzvonilo. Dnes lidé chtějí modernější varianty a mezi nimi rozhodně hrají prim rolety Den a noc. Nejspíš jste o nich už slyšeli, dost možná jste je viděli, a třeba i přemýšleli o tom, jestli si je domů pořídit. Vzhledem k tomu, že počet jejich spokojených majitelů roste, bychom si dovolili vám poradit, že se vyplatí.

V čem jsou špatné klasické žaluzie nebo rolety s kovovými lamelami? Kov je problém, akumuluje totiž teplo, které pak vyzařuje do místnosti, a to v létě opravdu není žádoucí. Jednou vybranou barvu už nezměníte, a když se nějaká lamela ohne nebo zlomí, raději ji tolerujete, než abyste řešili složitou výměnu. S roletami Den a noc je to jinak.

Víte, jak vypadají rolety Den a noc?

Nejdříve si pojďme přiblížit, jak vlastně roleta Den a noc vypadá a čím se liší od tradičního stínění oken.

Rolety do oken Den a noc jsou popisovány jako nadčasové, minimalistické, funkční a cenově dostupné zastínění. Skvěle propouští tolik denního světla, kolik si přejete. Umí regulovat ostrý sluneční svit a během chvilky vám mohou místnost zcela zatemnit – skvělá volba pro všechny, kdo pracují v noci a přes den potřebují spát.

Zatemňující rolety Den a noc svým způsobem připomínají žaluzie. Podobně jako žaluzie se totiž skládají z „lamel“, ve skutečnosti jsou to ale pruhy různých látek, respektive látek různé průsvitnosti. Látka je vedena pevným silonem, vysouvá a zasouvá se do kazety umístěné nad oknem. Průchod světla se reguluje změnou velikosti mezery mezi lamelami.

Podle typu látky si volíte úroveň zastínění. Čím tmavší tkanina, tím větší zastínění. Existují různé řady rolet, pokud toužíte po úplné tmě, nejlepší jsou zatemňující rolety Den a noc z řady Blackout.

Pro každý interiér a pro většinu oken

Rolety Den a noc se dají využít opravdu na jakoukoliv zasklenou plochu. Můžete si je nainstalovat do domácnosti, do kanceláře, na okna i balkonové dveře, hodí se do obýváku, dětského pokoje, kuchyně, koupelny. Někteří lidé je používají také místo závěsů třeba do otevřených šaten. Využít se dají i s francouzskými okny od podlahy ke stropu, s několika okenními rámy vedle sebe atd.

Dokonce je možné vybrat si typ montáže podle vašich představ. Pokud si zvolíte otevřenou kazetu, obejdete se i bez vrtání. Kazetu jen nalepíte nebo zavěsíte nad okno. Pro otevřené, POLO i MAXI kazety je pak možné využít systém vrtání na okno či vrátní do zdi nad okno.

1. Bez vrtání – na rám okna zavěsíte háčky a do nich upevníte kazetu. Trvá to opravdu jen pár minut, při mytí oken lze stejně snadno rolety sundat.

2. Vrtání do okna – na rám okna se přivrtají úchyty, do těch se usadí kazeta. Sejmutí je stále snadné, z úchytů sejmete kazetu a pak ji zase vrátíte.

3. Vrtání do zdi – v tomto případě může roleta krýt celý okenní výklenek, princip zůstává stejný, jen se úchyty vrtají přímo do zdi či na strop.

Nemějte strach, roletu dostanete se vším, co potřebujete, tedy i s kovovými díly k navrtání do zdi, šrouby a hmoždinkami. Na webu prodejce FEXI najdete i obsáhlé obrázkové a video návody.

Budou se rolety Den a noc k vám domů hodit? Zcela určitě. Skvěle vypadají, pokud se rozhodnete pro minimalistický design, pro styl domácnosti Provence i pro cokoliv jiného. K dispozici je totiž opravdu velká paleta barev a dekorů, existují skutečně tisíce barev, látek, odstínů, vzorů a dekorů. FEXI dělí látky do čtyř základních řad:

· SILVER – základní barevné tóny

· GOLD – barvy přírody z východu

· PLATINUM – materiály navozující přírodní motivy

· DIAMOND – nejluxusnější a nejlepší materiály

Sami si vyberete, co je vám sympatické. Kdo si chce navodit norskou pohodu, ten může vybrat rolety v barvě imitace dřeva. Kdo si potrpí na veselé barvy, ten může sáhnout například po nějakém pastelovém odstínu.

Barvu rolet je určitě vhodné vybírat podle toho, do jaké místnosti jsou určené. V první řadě musí ladit se zbytkem místnosti. Zároveň nezapomínejte, že světlejší rolety se hodí do místností, které nechcete úplně zatemnit. Třeba do ložnice jsou lepší rolety tmavších barev, co nepropouští světlo.

Rolety vyrobené vám na míru

Rolety Den a noc Fexi se vyrábí na míru. Výrobce sice má několik typových rozměrů, ale vzhledem k téměř nekonečným barevným možnostem určitě nemá všechny varianty skladem. Vyrábí konkrétní rolety podle toho, co si zákazníci objednají. Právě díky tomu dostanete vždy parádní kousek, který na vaše okno přesně sedne.

Prvním krokem je změřit si rozměry okna, abyste objednali správnou velikost rolet. Nic složitého na tom není a na webu Fexi najdete podrobné návody, jak změřit okno. Poradí vám, co měřit, když chcete instalovat kazetu na okno nebo nad okno. Na základě změřených údajů si vyberete požadovaný rozměr v nabídce. Když tam takový není, vyberte nejbližší a do poznámky v objednávce napište vám požadovanou šířku. Rolety se vyrábí v šířkách 30 až 240 cm a ve výškách 150 a 220 cm nebo až 240 cm. To obvykle stačí i na balkonové dveře.

Kromě toho se každé objednávce individuálně věnuje specialista, který vám ještě jednou zavolá, zkontroluje s vámi rozměry, barvu a požadovaný mechanismus i jeho upevnění. Opravdu se tedy nestává, že by byly vyrobeny rolety, jež zákazníkovi nakonec nesednou.

Různé úrovně stínění pro různé denní doby

Rolety Den a noc se zasouvají a vysouvají z kazety podobně jako standardní rolety. Už jsme si prozradili, že průchod světla regulují pruhy látky, které se střídavě překrývají. Tím, jak moc se překrývají, určujete, kolik světla bude do místnosti vpuštěno.

Podobně jako běžné rolety se však i rolety Den a noc dají stáhnout třeba jen do poloviny okna. Spodní polovina nebude zastíněná vůbec a ta horní podle toho, jak nastavíte překrytí lamel.

Žádná složitá údržba

Zapomeňte na závěsy a záclony, které musíte sundávat a dávat prát. Neztrácejte čas ani s hliníkovými žaluziemi, které musíte složitě po jedné otírat od prachu. Rolety Den a noc jsou na údržbu mnohem snadnější. Nemusíte je sundávat ani prát (navzdory tomu, že jsou textilní), nemusíte ani čistit lamely jednu po druhé mýdlovou vodou. Na snadnou údržbu mysleli už konstruktéři při vymýšlení rolet Den a noc. Je to až neuvěřitelné, ale většina prachu se oklepe přirozeným pohybem rolet nahoru a dolů, jsou tedy tak trochu samočistící. Pokud jde o jiné nečistoty než prach, stačí navlhčená utěrka a po pár tazích je po všem. Nemusíte ani používat žádný čisticí přípravek. Pokud byste přece jen chtěli, vždy si ho nejdříve vyzkoušejte na kousku na kraji lamely.

V žádném případě rolety neperte v pračce ani nežehlete. V případě největší nouze se doporučuje donést je do čistírny, tam už si s nimi poradí.

Rolety jsou bezpečné i pro děti

Roleta Den a noc je vhodná rovněž do dětského pokoje. Rolety splňují veškeré normy zajišťující bezpečnost dětí. Nehrozí uškrcení v nebezpečných smyčkách, jež se u klasických žaluzií mohou tvořit u ovládání. Řetízky rolet Den a noc mají navíc systém pro přetržení, když tedy řetízek hodně zatížíte, přetrhne se a nebezpečná smyčka se uvolní.

Rolety Den a noc jsou do dětských pokojů skvělé také proto, že vám dávají nekonečné barevné možnosti. Do dětských pokojů určitě patří veselé barvy, tak proč ne třeba na roletách?

Moderní rolety do vaší domácnosti

Rolety Den a noc moderně vypadají, ale také fungují. Mimo jiné si můžete pořídit elektrické ovládání rolet. Kazeta je pak opatřena motorem, který má zabudovanou baterii. Ta se dobíjí standardním USB-C 5V, na jedno nabití vám vydrží fungovat asi půl roku. Nemějte strach, v případě vybité baterie motor krátce zapípá. Roletu ovládáte ovladačem, jeden ovladač může být na všechny rolety v domě. Stačí si pořídit 15kanálový ovladač, kdy každým kanálem ovládáte až 10 rolet.

Motor lze přidat i později. Když si tedy prvně objednáte rolety s manuálním ovládáním a za rok si vzpomenete, že by se vám líbil větší komfort, není problém elektromotor přidat dodatečně.

Možnost vzorků zdarma

Na fotkách to všechno vypadá strašně krásně, prezentované informace zní skvěle. Bojíte se, že k vám domů rolety do oken Den a noc přesto nebudou sedět? Žádné strachy. Pokud jde o designovou stránku, můžete si nechat zaslat vzorky zdarma. Z Fexi vám pošlou až 8 vzorků zcela zdarma. Vy si tak doma v klidu vyzkoušíte, jak se jednotlivé odstíny hodí do místnosti a jak v ní budou působit. Rozhodně je to jistější než věřit tomu, co vidíte na internetu. Každý monitor může barvy zobrazovat trochu jinak, proto může docházet k rozdílům. Se vzory látek chybu neuděláte. Přiložíte si je k podlaze, nábytku, oknu či stěně a pak si v klidu objednáte. Rolety jsou investice na delší dobu, a tak se ji nevyplatí uspěchat. Stačí zavolat nebo napsat, Fexi nabízí i možnost bezplatné konzultace výběru vhodné látky.

Tip: Nezapomeňte, že si budete volit i barvu mechanismu, kazety. Může být bílá, kterou zákazníci volí nejčastěji, u dřevěných oken se hodí hnědá. Záleží také na tom, kam budete kazetu montovat. Pokud na zeď či strop, jež jsou bílé, sáhněte po bílé.

Už rozumíte tomu, proč je roleta Den a noc takovým hitem? Jděte s dobou i vy a pořiďte si domů moderní stínění. Nebudete litovat.

Další články autora

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články