Přejte si co nejdříve otěhotnět? Sledujte bedlivě své plodné dny a čas ovulace

- Komerční sdělení -brilantní

Dle posledních informací má asi 25 % párů potíže s přirozeným otěhotněním. Může za to více faktorů, ale k těm hlavním odborníci řadí pokusy o první otěhotnění v pozdějším věku, přemíru stresu, nezdravý životní styl. Abyste se dočkali miminka co nejdříve, můžete vyzkoušet všechny možné babské rady, ale také sledovat to, kdy u vás nastává ovulace.

Jak poznat ovulaci?

Zkušenější ženy mohou ovulaci poznat samy na svém těle. Může je bolet podbřišek, rozdíly jsou patrné i na vhledu hlenů, které v té době děloha produkuje. Stejně tak můžete na pohmat poznat rozdíly na čípku, který je měkký a mírně rozevřený.

Vyplácí se často i počítat plodné dny, které se vyskytují kolem blížící se ovulace nebo krátce po ní. Právě kvůli plodným dnům a době ovulace se doporučuje mít nechráněný pohlavní styk nejlépe každé dva dny. Tím si zajistíte nejlepší možnost pro úspěšné otěhotnění.

Podpořte otěhotnění

Většinu žen zajímá podpora otěhotnění, zvláště pokud se už nějaký ten měsíce o těhotenství snaží. Jedním ze způsobů, jak jít miminku naproti, je zajištění správné hodnoty pH v děloze. Spermie totiž ke svému životu a pohybu v děloze potřebují příznivé podmínky. Na cestě za vajíčkem jsou obaleny tekutinou, která má hodnotu pH asi 7,4. Pochva proto měsíc co měsíc při ovulaci přizpůsobuje své pH spermiím, a tak vytváří vhodné podmínky pro jejich cestu k vajíčku.

pH v pochvě ale ovlivňuje spousta faktorů, např. i lubrikační gely, jež bývají kyselé a spermie při styku s nimi umírají. Používáte je? Zvolte speciální, jež plní funkci pro zvlhčení, ale také usnadňují cestu spermiím k vajíčku. Takovým je např. GYNELLA® Natal Ferti Gel.

Pozor dávejte i na záněty. Jejich neléčení může způsobit i neprůchodnost vejcovodů a vznik srůstů. Také chlamydie mohou způsobit neplodnost a vyskytují se více u mužů. Neplodnost jde ruku v ruce s duševní nepohodou, nezdravým životním stylem. Je potřeba začít žít zodpovědně ke svému zdraví a časem se s těhotenstvím s velkou pravděpodobností setkáte.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora