Neděle, 25 února, 2024
Home Pro Ženy Láska, bože, láska. Víte, že každých 36 vteřin se někdo rozvede?

Láska, bože, láska. Víte, že každých 36 vteřin se někdo rozvede?

by No name
3 comments

Láska as ní spojený závazek na celý život v podobě manželství? Někomu to vyjde a „jsou spolu dokud je nerozdělí smrt“, ale… mnohem častěji úřaduje realita odcizení, odmilování se či vystřízlivění. A rozchodů je ve světě víc než dost.

Víte například, že každých 36 vteřin se na světě někdo rozvede? Zní to neuvěřitelně? Ano, zní, ale vlastně, když se zamyslíme nad tím, kolika párům kolem nás to vydrželo, když si zapátráme ve vlastní vztahové minulosti, přidáme k tomu miliardové počty obyvatel celé planety a počet svateb, které se ročně konají… no na konci rovnice může být i takový nelichotivý údaj.

Zajímavostí také je, že existuje například i země, ve které se až 87 procent manželství rozvede do jednoho roku. A také taková, kde se do roka rozvede jen jedno procento svazků. Chcete-li vědět více, klikněte na naše video ze série Víte, že…

Obsah vznikl ve spolupráci s Mall.tv.

Rozchodů a rozvodů přibylo iv uplynulém roce, přičemž na některé z nich – zejména ty mezi známými osobnostmi – jsme upozornili i my v nedávném článku. Můžete si s námi připomenout například to, že po několika dekádách skončil vztah moderátorovi Marcelu Forgáčovi a po pár letech zase zpěvačkám Monice Bagárové a Daniele Nízlové – více v odkazu níže.

Jen několik dní před příchodem nového roku rozvodový soud ve Velké Británii vyměřil vůbec nejvyšší částku finančního vyrovnání v historii země. Nařídil totiž zaplatit dubajskému šejkovi více než 500 milionů liber jeho druhé manželce a jejich dvěma dětem, kteří před ním uprchli právě na britské ostrovy. Ani zdaleka se však nejedná o nejdražší rozvod ve světovém měřítku – kde se vysoudily miliardy, čtěte v dalším odkazu níže.

A aby toho o rozchodech nebylo málo, v roce 2021 jsme přinesli i speciální epizodu pořadu Jde o nás, která byla věnována rozchodům a tomu, co se mezi dvěma lidmi v jejich čase odehrává. Podívejte se na video s hostem – párovým terapeutem Vladimírem Hambálkem.

Další články autora

3 comments

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články