Neděle, 25 února, 2024
Home Rady a Návody Kam vyrazit na wellnes pobyt bez dětí?

Kam vyrazit na wellnes pobyt bez dětí?

by admin
3 comments

Wellness pobytů je v nabídce současných hotelů mnoho. V čem tkví výhody pobytu v zařízeních typů adults only a kam vlastně vyrazit?

Proč vyrazit na wellness pobyt bez dětí

Wellness bez dětí neboli pobyt v zařízení adults only znamená, že vyrazíte bez dětí. Nejde však jen o pobyt, kdy své vlastní potomky na hlídání svěříte například prarodičům.

Jednoduše je už dnes možné najít zázemí v ubytovacím zařízení, které je přímo takto označeno a jakékoli děti do něj tedy mají přístup zapovězen. Nejedná se přitom o nepřátelské prostředí, kde se sdružují ti, kteří by děti neměli v lásce.

Naopak sem velmi často jezdí rodiče, kteří si touží nejen od vlastních ratolestí odpočinout. Být rodičem je zkrátka „zaměstnání“ na plný úvazek a tolerance vůči všudypřítomnému křiku i poházeným hračkám se znatelně snižuje. Není tak divu, že právě hotel pouze pro dospělé může být skvělou alternativou.

Kam vyrazit na wellness bez dětí?

V Česku je boom hotelů pouze po dospělé teprve na vzestupu. Ubytovací zařízení se tak objevují pozvolna. V zahraničí jde už ale o rozšířený fenomén, a to už navíc kousek za našimi hranicemi. Kvůli klidné dovolené tak ani nemusíte příliš daleko. V režimu adults only si dovolenou můžete užít v následujících destinacích:

Rakousko

Rakousko je hornatá země, která se pyšní romantickými soutěskami i malebnými jezery. Do Rakouska se jezdí nejen za zdejší překrásnou přírodou, ale také za pozoruhodnými zdravotními benefity v podobě zdejší léčivé termální vody.

K „bezdětným“ hotelům patří například:

 • Hotel Falkensteiner & SPA
 • Falkensteiner Balance Resort
 • SPA resort Styria

Maďarsko

Maďarsko je rovinatou zemí, která je ideální pro milovníky cyklistiky. Metropole Budapešť žije čilým společenským životem a ani zde nechybí symbol celého Maďarska, kterým jsou četné známé lázně. Kde jinde se tak lépe zrelaxovat než v této zemi?

Maďarské wellness hotely jen pro dospělé, které můžete navštívit:

 • Imola Hotel Platán
 • Bonvital Wellness & Gastro Hotel
 • Aura Hotel Adults only

Polsko

Polsko má mnoho z nás zafixováno maximálně jako zemi levných nákupů. Napadlo by vás vyrazit sem na dovolenou? Naši severní sousedé se přitom mohou pyšnit mnoha zajímavými turistickými atraktivitami. K nejkrásnějším památkám patří například krakovský Královský hrad na Wawelu.

Z polských hotelů v režimu adults only můžete využít například:

 • Relais & Châteaux Hotel Quadrille
 • Hotel Stary Zdrój
 • The Loft Hotel − adults only

Itálie

Itálie je tradiční oblíbenou dovolenkovou destinací, neboť se pyšní teplým podnebím a přístupem k moři. Nabízí ale i malebnou přírodu vhodnou pro turistiku. A vyrazit sem samozřejmě můžete nejen v okamžiku, kdy s vámi jedou i potomci.

Naše tipy na italské hotely pouze pro dospělé:

 • Dominik Alpine City Wellness Hotel
 • Blu Hotel Natura & Spa
 • Olympic SPA Hotel – Adults Only

Kompletní nabídku wellness hotelů pro dospělé najdete na stránkách: dovolenabezdeti.cz.

Další články autora

3 comments

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články