Dračí krev

- Komerční sdělení -brilantní

Sangre de Drago, neboli Dračí krev, je tajemná pryskyřice získávaná ze stromu Croton lerechi. Tento strom roste až do výšky 20 metrů a má štíhlý kmen a bohatou korunu srdčitě tvarovaných listů. Pokud byste se procházeli amazonským pralesem a hledali tento strom, mohli byste ho poznat podle množství drobných zářezů, které v kůře zanechávají lidé sbírající mízu.

Když se z kůry stromu Croton lerechi udělají zářezy nebo se ji oloupne, vytéká z kmene tmavě červená tekutina, která vypadá, jako by strom krvácel. Proto se tato pryskyřice nazývá „dračí krev“. Místní obyvatelé amazonského pralesa využívají tuto tekutinu jako léčivo již po mnoho let a tradiční medicína ji používá k léčbě různých onemocnění. První zmínky o této léčivé tekutině pochází z 17. století, kdy ji popsal španělský objevitel Bernabé Cobo, který poznamenal, že byla využívána k léčení mnoha nemocí v kulturách Mexika, Peru a Ekvádoru.

Zajímavý příběh

Jednoho dne se v kanceláři ozve telefon: „Dobrý den, tady Czech trade z ministerstva obchodu. Náš ověřený partner se na nás obrátil s poptávkou po přírodní pryskyřici z Amazonie. Zajímá vás to?“ Tento hovor byl jako splnění snu. Už dlouho jsme uvažovali o tom, kde získat kvalitní pryskyřici ze stromu Croton lecheri. Byli jsme si vědomi jejích pozitivních účinků a věděli jsme, že chybí v našem portfoliu přírodních produktů. 

Indiáni již po tisíce let používají pryskyřici z tohoto stromu, kterou tradičně využívají na zastavení krvácení, při bodnutí hmyzem nebo při různých infekcích. Její charakteristická barva způsobila, že je mezi nimi známa jako Dračí krev.

Indiáni v Amazonii začali sbírat latex ze stromů rostoucích v půdě s minerály z hor v Ekvádoru tradičním způsobem. To je pod dohledem člověka z Čech, který se zamiloval do Ekvádoru, Amazonie a jejích obyvatel a žije tam už několik let.

V produktovém balení, které jste si pravděpodobně již objednali online, najdete „ekvádorské zlato“ v jeho čisté formě, připravené k použití bez jakéhokoli dalšího zpracování či úpravy.

Dračí krev obsahuje mnoho fenolů a alkaloidů, ale další důležitou složkou je proanthokyanidinový oligomer zvaný SP-303. Pokud si přejete vyzkoušet tento produkt, můžete si ho objednat na našem e-shopu Serafin byliny.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora