Pátek, 23 února, 2024
Home Pro Ženy Domácí wellness: Připravte si svou vlastní oázu u vás v koupelně

Domácí wellness: Připravte si svou vlastní oázu u vás v koupelně

by admin
3 comments

Potřebujete nutně nějaký čas jen pro sebe? Nastřádalo se toho hodně – stres v práci, problémy v rodině, spousta povinností, úkolů a tělo spolu s myslí dostávají pořádně zabrat. Jste unavení, bez energie, nervózní a ve stresu. Chtělo by to někam odjet a užít si pár dní klidu a wellnessu. Nemůžete si to dovolit? Připravte si lázně doma. Poslouží vám k tomu koupelna, čas, který si vyhradíte jen pro sebe a pár rad, jak zklidnit mysl a regenerovat své tělo.

Den v domácích lázních

Připravte si domácí wellness, které si zamilujete. Ať už si vyhradíte celý den nebo jedno odpoledne, začněte správnou atmosférou. Pošlete partnera, manžela i s dětmi na výlet. Tohle je čas jen pro vás. Začněte oblíbenou hudbou při které se protáhnete. Cvičení a pohyb obecně uvolňuje v těle endorfiny. Dejte si do uší sluchátka a zatancujte si. Zacvičte si oblíbenou jógu nebo pilates. Nastartujete tělo, zapotíte se a vyplavíte z pleti toxiny a nečistoty.

Očistná lázeň

Připravte si uvolňující koupel, která zmírní napětí ve svalech, dodá pár minut klidu, relaxu a uvolnění. Můžete použít vonné esence, koupelové pěny, soli nebo třeba levandulový olej. Jak známo, levandule zklidňuje a regeneruje lidské tělo. Přidejte pár kapek do teplé lázně a užijte si chvíli pohody a relaxu. Můžete ho přidat do difuzéru nebo masážní směsi. Zavřete oči, nemyslete na nic a jen si užívejte klidu. Můžete si pro atmosféru pustit relaxační hudbu. Po koupeli si dejte ještě krátkou sprchu, která smyje všechny nečistoty. K tomu použijte například sprchový gel s příjemnou vůni, který je vhodný i pro vegany.

Správná hydratace

Příjemná koupel je za vámi a nyní to chce hydratovat pokožku. Můžete sáhnout po klasickém tělovém mléku nebo třeba olejíčku, který se spolu s vlhkou kůží vsákne do pokožky a nezanechává mastný film. Během této péče nezapomeňte také na ruce a nohy. Ty vám celý den pomáhají, často nosí těžké tašky z obchodu, stihnou s vámi doběhnout tramvaj, drží vás celý den v práci a ještě doma zvládnou úklid. Dopřejte jim pořádnou péči ve formě manikúry a pedikúry a také hydratace, kdy je namažete mastným krémem a nohy oblékněte do bavlněných ponožek. Ty pomáhají krému dostat se do pokožky a krásně hydratují paty i celkově chodidla.

Péče o pleť

Celý svůj wellness den zakončete péčí o pleť. Pokud na sobě máte stopy líčidel, tak použijte odličovací prostředek. Připravte pleť na pořádnou dávku výživy – sáhněte po čistícím prostředku, který odstraní všechny nečistoty, prach, mastnotu a zbytky make-upu. Následně použijte masku na obličej. Někdo potřebuje hloubkové čištění, tedy využijte celulózovou masku na obličej, kterou nechte působit. Maska je z přírodních mikrovláken a kromě čištění také zklidňuje pokožku.

Závěrečná tečka

Tečkou na pomyslném dni celých domácích lázní bude dobrá večeře, sklenička vína a dobrý film nebo kniha, kterou zakončíte celý den. A ráno vstanete svěží s novou energií do dalšího dne.

Další články autora

3 comments

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články