Michelangelo Buonarotti jeho život a dílo

- Komerční sdělení -brilantní

Michelangelo Buonarroti byl slavný umělec období renesance, který výrazně přispěl v té době k umění. Vytvořil slavnou sochu Davida, která je vyrobena z jednoho kusu mramoru, pocházející z Carrary. 

Michelangelo se naučil malovat ve škole Domenica Ghirlandaia ve Florencii. Ten brzy překonal svého učitele a ujal se ho vládce Florencie Lorenzo I. Medicejský.

Život strávil v Medicejském paláci, který byl středem renesančního umění. Jeho první slavnou sochou byl Herkules, který byl vytesán z mramoru a poslán do Francie.

Později se přestěhoval do Benátek, pobýval také v Římě a Boloni. V Římě vytesal slavnou sochu Pieta, která se zachovala dodnes. Je umístěna ve Vatikánu.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti a jaký je rozdíl mezi naším horoskopem a tím čínským nebo například jak vznikl velmi zajímavý minerál síra a na co vše kromě šperků se používá.

Předchozí článek
Elektrické kráječe jsou praktickými pomocníky v domácnosti
Další článek
- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora