Pátek, 23 února, 2024
Home Magazín Michelangelo Buonarotti jeho život a dílo

Michelangelo Buonarotti jeho život a dílo

by admin
3 comments

Michelangelo Buonarroti byl slavný umělec období renesance, který výrazně přispěl v té době k umění. Vytvořil slavnou sochu Davida, která je vyrobena z jednoho kusu mramoru, pocházející z Carrary. 

Michelangelo se naučil malovat ve škole Domenica Ghirlandaia ve Florencii. Ten brzy překonal svého učitele a ujal se ho vládce Florencie Lorenzo I. Medicejský.

Život strávil v Medicejském paláci, který byl středem renesančního umění. Jeho první slavnou sochou byl Herkules, který byl vytesán z mramoru a poslán do Francie.

Později se přestěhoval do Benátek, pobýval také v Římě a Boloni. V Římě vytesal slavnou sochu Pieta, která se zachovala dodnes. Je umístěna ve Vatikánu.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti a jaký je rozdíl mezi naším horoskopem a tím čínským nebo například jak vznikl velmi zajímavý minerál síra a na co vše kromě šperků se používá.

Další články autora

3 comments

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články