Neděle, 25 února, 2024
Home Rady a Návody Deset vyprodaných knižních titulů, o které je stále obrovský zájem! Máte je doma? Nabídněte je dalším čtenářům přes službu Knihovrátek

Deset vyprodaných knižních titulů, o které je stále obrovský zájem! Máte je doma? Nabídněte je dalším čtenářům přes službu Knihovrátek

by admin
3 comments

Police s knihami se najdou asi v každé domácnosti. Nacházejí se na nich většinou tituly, které jsou pro jejich majitele srdcovkou a rádi se k nim vracejí, ale i takové, které byly přečteny pouze jednou a už se k nim nikdy nikdo nevrátil. Těchto knížek, které stojí nedotčeně na polici, je ale často velká škoda. Pravděpodobně vás to dosud nenapadlo, ale i vy možná máte doma takové, na které už někde čeká spousta zájemců. Takové knížky můžete nabídnout doKnihovrátku od Martinus.cz a kromě příjemného pocitu z jejich dalšího využití získáte také radost z nových knížek, které si za ně můžete vybrat zcela podle vašeho vkusu.

Seznam nejžádanějších vyprodaných knih v České republice vás zaručeně překvapí

V knihkupectví Martinus.cz zkoumali data vyhledávání v rámci svého e-shopu. Mezi deset titulů, o které má zájem nejvíce zákazníků, ale jsou bohužel vyprodané, se dostaly knihy, do kterých byste to možná ani neřekli.

Martinus.cz má řešení na to, jak vyměnit knížky, které již máte přečtené, za zbrusu nové příběhy. Je jím služba Knihovrátek. Přečtené knížky můžete jednoduše vyměnit za poukázku na nákup v knihkupectví Martinus.cz. Nejenže potěšíte knihomoly, kteří je úpěnlivě shánějí, ale získáte i prostor a prostředky na knížky nové.

Mezi nejvyhledávanější nedostupné knihy patří New York Times bestseller Námi to končíod Colleen Hoover. „Tato kniha patří mezi ty, které zůstanou ve vás,“ popisuje své čtenářské zážitky Lenka. „Děj ubíhal velmi rychle, a ne jednou jsem měla v očích slzy. Postavy mě překvapovaly ale to, co mi vyrazilo dech byla jejich síla. Doporučuji opravdu každému.“ Tento poněkud dobrodružný titul si zamilují všichni příznivci bezmezné romantiky a příběhů o lásce, která až hory přenáší.

To nejlepší z beletrie

Ať už vás zajímá moderní literatura či jste spíš na nestárnoucí klasiku, v tomto seznamu najdete vše. Pan Kaplan má stále třídu rád od spisovatele Lea Rostena je jednou z nejoblíbenějších knih 20. století, a to především díky nadčasovému humoru a vytříbeným hláškám.

Napínavá Pavučina snů od Stephena Kinga se drží na žebříčku nejoblíbenějších knih již 20 let od doby jejího vydání. Další knihou je titul Kocour Bob od Jamese Bowena, která čtenářům přibližuje přátelství mezi mužem a jeho kocourem, díky kterému se autor dostane ze závislosti na drogách.

Poslední beletrií na tomto seznamu je pakAtlas mraků od Davida Mitchella, který vás vtáhne do mimořádného sci-fi příběhu o nebezpečí lidské touhy po moci i jejích možných důsledcích.

Co na prázdninové čtení pro malé ratolesti?

Na seznamu nejžádanějších děl jsou i tři tituly z dětské literatury. Jedním z nich je moderní román od držitelky Printz Award E. Lockhart s názvem Ostrov lhářů. „Příběh, o kterém se od samého začátku domníváte, že víte, jak dopadne, se v momentě otočí o sto osmdesát stupňů. Doporučuji přečíst! Děj vás nenechá spát a zaručuji, že až dočtete poslední řádky vydechnete: wow,“takto hodnotí knihu čtenářka Adéla.

Nechybí tu ani klasika Rychlé šípy od legendárního spisovatele, Jaroslava Foglara. Přečtěte si historky statečných chlapců, kteří nemají nikdy dlouhou chvíli a do všeho se vrhají po hlavě. Příběhy jsou poutavě psané, pěkně nakreslené a jsou plné pozitivních a morálních příkladů, ale i humoru.

A seznam dětské literatury uzavírá oblíbená fantasy pohádka Koralina od spisovatele Neila Gaimana. V hlavní roli je neohrožená Koralina, která se po nastěhování do nového domu vydala na průzkum zcela odlišného světa, kde psi nejí nic jiného, než čokoládu a kočky umí mluvit.

Co se v mládí naučíš…

Na seznamu nesmí chybět ani jeden z titulů odborně-naučné literatury, kterým je Teorie a praxe firemních financí od R. A. Brealeyho, S. C. Myerse a F. Allena. Autoři na základě svých zkušeností vysvětlují, jak manažeři používají finanční teorii k řešení praktických problémů a proč firmy a jejich management jednají tak, jak jednají.

Pro milovníky kapely Queen

Žebříček nejvyhledávanějších knih v České republice uzavírá biografie Freddie Mercury od Petera Freestona a Davida Evanse. Tento titul popisuje zdrcující příběh jedné z nejtalentovanějších britských hvězd. Tato krásná kniha, která vám poodhalí Freddieho život, je skvělou volbou pro všechny milovníky skupiny Queen.

Podívejte se tedy po svých policích a zvažte, zda tam neleží nějaké knížky, které by našly své využití v jiných domácnostech. Celý postup, jak knížky vyměnit za poukázky, naleznete na webu Martinus.cz v sekci Knihovrátek.

Další články autora

3 comments

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články