Neděle, 25 února, 2024
Home Pro Ženy Dámy, víte, jak zůstat na podzim fit? Toto jsou naše tipy!

Dámy, víte, jak zůstat na podzim fit? Toto jsou naše tipy!

by admin
3 comments

Slunečné letní dny jsou už jen příjemnou vzpomínkou a realitou za našimi okny je sychravé podzimní počasí. S trochou štěstí si ještě užijete několik pěkných slunečných dnů, ale chladná rána, dřívější tma nebo častější mlhy vám rychle připomenou, že se blíží nejchladnější období roku. V tomto přechodném období je více než kdy jindy vhodné dbát na to, abyste byli fit. Pokud hledáte zaručené tipy, jak na to, určitě čtěte dál! 

Klíčem je pravidelný pohyb a na podzim si ho dopřejte ještě více! 

Pravidelné cvičení je nezbytné pro udržení dobrého pocitu a měli byste si ho dopřát v každém ročním období. Pokud vás v létě sluneční paprsky lákaly k polehávání na pláži a lenošení, podzim je ideálním obdobím pro dohnání „pohybového odpočinku“. Pokud se chcete udržet v kondici a posílit svou imunitu, je dostatek pohybu tou správnou volbou. 

Přinutit se k běhu nebo jiné venkovní aktivitě však může být vzhledem k počasí a případně velkému návalu pracovních povinností docela náročné. Počasí často není příliš přívětivé a navíc se brzy stmívá, takže lepším řešením je oprášit permanentku do fitness centra nebo si zajistit místo na cvičební lekci prostřednictvím online rezervačný systém

Posilujte se vitamíny a výživnými potravinami.

Podzim je obdobím různých viróz a infekčních onemocnění, proto byste měli podpořit svou imunitu pestrou stravou a vitamíny. Zejména byste měli doplnit vitamín B a C, ale nezapomeňte na „déšť“, protože slunečních paprsků je podstatně méně. Mimochodem, co se týče stravy, měla by být ještě pestřejší než v jiných ročních obdobích, ale samozřejmě si nemusíte odpírat kachnu s loxem. 

Pokud máte výčitky svědomí, dopřejte si podzimní hubnoucí kúru, při níž mohou být velmi užitečné i diétne nápoje

Zažeňte podzimní melancholii a zvedněte si náladu

Sychravý podzim prověří nejen váš imunitní systém, ale i psychiku. Melancholické nálady proto nejsou v tomto ročním období neobvyklé. Pokud chcete být fit, měli byste se jim umět účinně bránit. Pomůže vám, když se budete věnovat některým typicky podzimním aktivitám, jako je houbaření nebo pouštění draků. 

Pokud vám počasí nedovolí opustit dům, můžete si udělat radost i nákupem z domova. Klikněte například na šperky eshop a udělejte si radost pěkným šperkem. Nezapomeňte, že podzim je vhodný i pro nakupování, protože než začne předvánoční šílenství, máte možnost využít různých slev a výprodejů.  

Foto: elements.envato.com

Další články autora

3 comments

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články