Neděle, 25 února, 2024
Home Rady a Návody Jaké výhody očekávat od nábytku z masivu?

Jaké výhody očekávat od nábytku z masivu?

by admin
3 comments

Nábytek z masivu je obvykle láska na první pohled. Krásně vypadá, hezky voní, dlouho vydrží a pravděpodobně vás přežije. Jednou ho zdědí vaše děti a stane se z něj nábytek s příběhem. A to za to určitě stojí. Pokud stále váháte s jeho koupí, tady jsou jeho další neocenitelné výhody.

Nábytek z masivu a jeho výhody

Masivní nábytek je něco úplně jiného než nábytek z dřevotřísky. Jen tak snadno se nerozbije, vydrží roky, a to i tehdy, pokud ho budete užívat vy nebo dokonce vaše děti každodenně. Pokud se tedy chystáte pořizovat jídelní stůl nebo třeba postel, určitě sáhněte po dřevě.

Výhodou nábytku z masivu je také jeho nadčasovost. Pořídíte-li si dřevěné kousky do interiéru, nebudete je muset za pár let měnit. Dřevo také snadno zkombinujete s jakýmikoliv barvami i dalšími materiály — kovem, sklem, textilem…

Dřevo je opravdové. Pokud si pořídíte nábytek z lamina či dřevotřísky, nikdy nebude tak krásný. Nebude také vonět tak, jak voní dřevěný nábytek. V neposlední řadě je dřevo zdravotně nezávadné, doporučuje se dětem i alergikům. Nábytek z masivu šetří životní prostředí, dřevo je recyklovatelné a rozložitelné.

Tip pro vás: Zdá se vám nábytek z masivu příliš drahý? Zamyslete se nejprve nad tím, jak dlouho vám vydrží. Pokud se o něj budete dobře starat, vydrží rozhodně déle než ten z dřevotřísky či lamina. Jedná se o investici, která se v konečném důsledku rozhodně vyplatí.

Masivní nábytek v interiéru

Jednou z výhod nábytku z masivu je jeho snadná údržba. Pokud máte dřevěný nábytek doma, stačí ho otřít navlhčeným hadříkem a je čistý. Povrch masivního jídelního stolu, či jiných kusů dřevěného nábytku, doporučujeme jednou za čas ošetřit.

Stačí použít speciální vosk nebo olej a nábytek je jako nový. (Dojde-li k nějakému poškození, vždy lze nábytek lehce přebrousit a následně znovu navoskovat).

Masivní nábytek se hodí do každého interiéru. Zdaleka si dnes nemusíte pořizovat jen kousky vyrobené z buku, dubu či borovice. Sáhnout můžete klidně i po exotičtějších dřevinách jako je teak nebo akát.

Masivní nábytek v exteriéru

Masivní nábytek si můžete pořídit nejen do domu či bytu, ale i na zahradu. Jeho výhodou je mimo jiné to, že v zahradě působí přirozeně.  Vybírat rozhodně doporučujeme robustnější nábytek, který bude stabilnější a déle vydrží.

Dřevo v exteriéru je poněkud náročné na údržbu. V ideálním případě je třeba nábytek schovat před deštěm a také pravidelně ošetřovat. Jen tak zajistíte jeho dlouhou životnost. Pokud však toto budete dělat, nábytek z masivu se vám odvděčí a vydrží vám opravdu dlouho.

Závěrem

Uvidíte, jak skvěle se budete cítit, pokud budete obklopeni přírodními materiály. Dřevo totiž nejen krásně vypadá, ale i nádherně voní, je příjemné na dotek a umožňuje vám mít doma kousek přírody.

Pokud zvažujete nový masivní nábytek a chcete mít jistotu, že koupíte od poctivého výrobce. Navštivte stránky rodinné firmy – Majstrstych.cz, kde navrhují krásné kousky masivního nábytku v industriálním stylu. Takový nábytek vám pak vydrží už opravdu věčně.

Další články autora

3 comments

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články