Italský olivový olej je klenotem broušeným už po tisíciletí

- Komerční sdělení -brilantní

Ochutnáte ho trochu na lžičce a už nebudete chtít žádný jiný. Do supermarketů už nechoďte, nakupujte olivové dobroty od farmářů, kteří své dílo připravují s láskou a fortelem převzatým od předků. Kvalita je nesrovnatelná, a pokud jste si dosud mysleli, že je olivový olej chuti poněkud mdlé a nedobré, možná jej máte spojený právě s regály velkých obchodů. Když zkusíte jiný přístup, uvidíte, že brzy změníte názor. Jen je nutné vědět, kde přesně hledat. Výhodou je, že se můžete podívat do Andalusie, ale i na Krétu, Istrii či další kouty světa, Itálii samozřejmě nevyjímaje.

Kvalita se pozná už na první pohled

Pochází z přírody, nemá v sobě ani kapku chemie. BIO olivový olej je pěstovaný tak, aby vyhověl velmi náročným standardům. Poznáte to hned u prvního připravovaného menu, zavoní totiž pěkně po italsku. Dopřát si tuto pochoutku můžete na víc než sto různých způsobů, vždyť platí, že je to právě olivový olej, jenž se rád potěší s králičím masem, vepřovou krkovičkou i rybími specialitami. Sledovat, jak si tyto ingredience rozumějí, je radostí pro každého kuchaře. Odměnou je pak vynikající apetit pozvaných hostí, kteří si nadílku pochvalují a dožadují se také receptu.

Italský olivový olej voní po bylinkách a zelených rajčatech, o jeho ovocném aroma by se daly psát romány. Vybírat můžete z několika různých lahví, záleží vlastně i na tom, jaké je vaše oblíbené nedělní menu. Dopřejte si originál zpoza Apenin, jenž prospěje zažívání a okouzlí i chuťové pohárky. Stává se tedy vhodným adeptem na narozeninové překvapení, ale také vítaným společníkem do každodenní kuchyně. Když zavítáte na olivum.cz, zjistíte, že to není jen Itálie, kde vládnou olivové speciality. Možná budete chtít ochutnat i španělskou klasiku nebo žhavé chorvatské novinky, které dozrávají na sluncem zalité Istrii. Čeká na vás spoustu báječných překvapení, stačí jen zaklepat a otevřít dveře.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora