Chat GPT může být nápomocný také koučům. Jak přesně? 

- Komerční sdělení -brilantní

Kariéra kouče se řadí ke stále populárnějším profesím. V poslední době se navíc objevují nejrůznější nástroje a technologie, které koučům pomáhají usnadnit jejich práci. A jedním z nich je i Chat GPT. 

Co je Chat GPT

Možná patříte k těm osobám, které o Chatu GPT ještě neslyšeli. Pojďme si proto nejprve vysvětlit, o co se jedná. Chat GPT je jazykový model vytvořený společností OpenAI. Funguje na principu používání umělé inteligence a strojového učení, přičemž je trénován na velkém množství textových dat. Díky tomu dokáže vygenerovat text podobný tomu, jaký by napsal člověk. 

TIP: Odstartujte kariéru kouče a absovlujte některý z kurzů koučinku se srozumitelným výkladem. 

Jak může Chat GPT pomoct právě koučům

Chat GPT je využitelný v mnoha ohledech. Některé možnosti by vás možná ani nenapadly. Inspirujte se, s čím vším se můžete na tento nástroj obrátit a v jakých situacích přijdou jeho funkce vhod. 

Chat GPT umí generovat nové nápady a ty vám následně předložit jako zdroj inspirace. Své využití tato funkce najde například při koučování podnikatelů, kteří se snaží přijít na nové způsoby rozšíření svého byznysu. 

Kromě toho umí být nápomocný také v otázce vyjasňování hodnot klientů a jejich vnitřní motivace. Umí totiž pokládat ty správné otázky, díky kterým mohou klienti svým hodnotám lépe porozumět. 

Tento nástroj také například dokáže generovat pozitivní afirmace a citáty, které koučovaného povzbudí. Zároveň díky tomu koučovaní mohou své problémy a výzvy vidět v pozitivním světle. 

Díky návrhu správně položených otázek také mohou koučovaní lépe porozumět svým cílům a motivaci. Kromě toho umí model generovat nové nápady na základě předchozích trénovacích dat a tímto způsobem mají klienti možnost poznat nové cesty pro dosažení svých cílů. 

Pokud koučované přepadne stres, úzkost či chmury, umí Chat GPT nabídnout uklidňující zprávy a konkrétní tipy na to, jak se s těmito emocemi lépe vypořádat. 

Více článků z oblasti osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora