Stolní lampa pro malého, ale i velkého školáka má velký význam

- Komerční sdělení -brilantní

Ať už zařizujete pokoj dítěti v první třídě či studentovi, stolní lampa by měla být součástí každého psacího stolu. Poradíme vám, jak vybrat takovou, která se dítěti zalíbí a zároveň si nezničí oči, což je velice důležité. Podstatné bude myslet na vizuální hodnotu, ale také na parametry lampičky.

Lampička na psací stůl pro malé dítě

Dětem v první třídě pořiďte takovou lampičku, která jim bude sloužit mnoho let. Pokud ji pořídíte s dětskými motivy, určitě ji budete muset za krátkou dobu měnit. Doporučujeme pořídit takovou, která zapadne například do barevného schéma pokoje. Bílou, tmavou či barevnou jistě nic nepokazíte.

Co se týče přesného typu, vhodnou volbou jsou ty, které mají pohyblivé rameno, díky němuž můžete světlo nastavit přesně tam, kam chcete, aby svítilo. Mezi oblíbené patří dotykové lampičky. Jsou moderní a zpravidla nebývají tak robustní, proto se hodí i na menší psací stůl.

Dále je také dobré rozmýšlet nad tím, jakou zvolíte žárovku do lampičky. Vůbec ideální bude, když pořídíte LED lampičku. Je úsporná, vydává tlumenější světlo a dítě se o ní nespálí, navíc neoslňuje. Pokud bude lampička na stole v blízkosti lůžka, kdy bude využita i jako světlo před usnutím, zvolte takovou, která má možnost stmívání.

Lampičky pro větší děti – teenagery

Pokud máte doma teenagera, výběr bude jednodušší. Volte takové, které mají zajímavý design, lze je zapnout pomocí USB, jsou na dálkové ovládání či jsou dotykové. Oblíbené jsou lampičky s displejem, kde se zobrazuje datum, teplota a čas. Opět je ideální zvolit lampičku s pohyblivým ramenem. Světlo by také mělo svítit alespoň z výšky 30 až 40 centimetrů, klidně i více. Je třeba pohlídat, aby světlo nesvítilo do očí či neoslňovalo. 

Vhodné jistě také bude, pokud lampičku vyberete zároveň s dítětem. Tak budete mít jistotu, že nešlápnete vedle.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora