Síla recenzí v praxi, čeho si nejvíc všímat u recenzí obchodů radí 123jobs Media

- Komerční sdělení -brilantní

Jednou z nejlepších věcí, kterou nám internet víceméně každý den dává k dispozici, je možnost sledovat online recenze a hodnocení obchodů a produktů, u nichž si nejsme kvalitou jisti z předchozích zkušeností. Není ale recenze jako recenze. A my vám dnes poradíme, jaké aspekty jsou na recenzi nejdůležitější.

Konstruktivní kritika na prvním místě

Vždycky se snažte brát relevantně takové recenze firem, které jsou už na první pohled opravdu konstruktivní kritikou. Nejen pro Česko jako národ, ale i globálně je problém online recenzí v tom, že zde mnozí využívají anonymity. Není tak problém narazit na takové recenze, které jsou silně záporné, ale u toho postrádají rozumnou formulaci.

Většinou jde o takové, které jsou vyloženě psány ve spěchu, s chutí pomluvit. Což mimo jiné poznáte nejen propracovaností recenze, ale také na základě struktury recenze jako takové. Většinou jsou odfláknuté recenze opravdu řešeny jenom jedinou věcí, neupřesněnými odrážkami, a někdy i spoustou stylistických a gramatických chyb.

Sledujte u recenzí cenu produktu

Velice důležitou věcí je sledování ceny produktu. A to hlavně v kontextu daného sortimentu. Důvod? Je velice jednoduchý! Velice často se totiž můžeme setkat s nedůvěryhodnými recenzemi v tom ohledu, že recenzent ví jen pramálo o daném sortimentu nebo produktu.

Výsledné porovnávání tak může ztrácet na relevantnosti hodnocení, jako takového. Typickým příkladem tady může být elektronika, především poté notebooky. Mnozí totiž v neznalosti sortimentu očekávají špičkové výkony od nižší střední třídy. Výsledná recenze je poté podaná takovým způsobem, který zdaleka nevypovídá o kvalitě produktu v rámci konkrétní cenové třídy. Proto se mimo pročítání vždy i podívejte po konkurenci, vyšších i nižších modelech produktu, a objektivně je porovnejte. Často dojdete i k tomu názoru, že je nakonec lepší připlatit několik procent ceny za desítky procent lepšího výkonu či využití.

Hodnotící portál Aplikant.cz od společnosti 123jobs Media umožňuje snadné vkládání a vyhledávání hodnocení firem a přehledné recenze jednotlivých společností. Bez nutnosti registrace a zcela zdarma.


Více recenzí můžete přečíst na ABrecenze.


- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora