Přírodní medicína má i dnes mnoho příznivců – na jakých principech je založena?

- Komerční sdělení -brilantní

O přírodní medicíně slyšel snad každý a mnozí ji dnes řadí mezi alternativní formy léčby různých chronických i akutních onemocnění. Má různé formy, metody a také principy, které se opírají o léčivou sílu přírody. Zaměřili jsme se na základní principy přírodní medicíny, některé její formy a důvody, proč ji vyzkoušet. 

Různé formy alternativní medicíny se v posledních letech těší nebývalé pozornosti, přestože věda postupuje mílovými kroky kupředu. Nicméně ani konvenční medicína dnes nezná odpovědi na mnohé otázky, a tak si různé alternativní formy léčby získávají oblibu, zejména u lidí trpících chronickými a vleklými zdravotními problémy. Přírodní medicína však není jen módním výstřelkem posledních let. Například tradiční čínská medicína a její postupy mají několik tisíc let starou historii. 

Co je přírodní medicína? 

Co je tedy přírodní medicína? Pokud bychom na tuto otázku hledali univerzální odpověď, pak by to byla odpověď, že hlavní podstatou přírodní medicíny je používání pouze přírodních složek, které mají hojivé a léčivé účinky a lze je použít při nejrůznějších onemocněních a zdravotních problémech. Použití bylinek, hub, různých plodů nebo méně invazivních postupů – to jistě znáte; například bylinné čaje nebo různé tinktury mohou pomoci při mnoha zažívacích potížích.

To však neznamená, že byste měli vyhodit celou domácí lékárničku a místo běžných léků používat pouze lahvičky s různými směsmi, oleji nebo odvary. Přírodní a konvenční medicína by neměly stát proti sobě, naopak, mohou se vhodně doplňovat. Stále více lékařů a dalších odborníků je totiž toho názoru, že přírodní medicína může být vynikajícím doplňkem konvenční léčby a může podpořit její účinnost. Koneckonců je zcela běžné, že vám lékař doporučí například bylinný čaj nebo tinkturu. 

Principy přírodní medicíny v každodenním fungování

Jak jsme se již zmínili výše, podstatou přírodní medicíny je, že právě v přírodních zdrojích najdeme řadu léčivých látek, které lze získat přirozenou cestou. Léčba přírodní medicínou je tedy často dlouhodobá, a proto je vhodná i pro řešení chronických bolestí a nemocí. 

Samozřejmě bychom neměli zapomínat, že přírodní medicína vyžaduje trochu testování. Pokud máte například bolesti při pohybu, můžete si v lékárně koupit Voltaren, a pokud dodržíte dávkování, můžete počítat s očekávaným účinkem. U přírodních léků vždy záleží na vašich predispozicích, konkrétních léčivých bylinách, které používáte, a také na způsobu dávkování.

Která forma přírodní medicíny vám pomůže? 

Formy použití přírodní medicíny jsou opravdu rozmanité. Nejdostupnější jsou různé čaje, doplňky stravy a oleje. K dispozici je však také akupunktura, aromaterapie a různé formy reflexní terapie. 

Při výběru správného přípravku nebo léčby se snažte zjistit co nejvíce informací o jeho správném dávkování a účincích. Přírodní léčbu lze takříkajíc ušít na míru díky různým potravinovým doplňkům, které jsou vhodné i pro věčně zaneprázdněné. Například hliva ustricová. Má pozitivní účinky na imunitu a kardiovaskulární systém. Abyste je však skutečně pocítili, museli byste jich denně konzumovat velké množství. Proto se vyplatí zvolit koncentrovaný doplněk stravy, čímž hlíva ústřičná podpoří i vaše zdraví.

Jakkoli lákavě a jednoduše zní přírodní možnosti léčby, je třeba zdůraznit, že přírodní terapie by měly být vždy pod dohledem lékaře, který bude nejen kontrolovat dávkování léků, ale také dohlížet na správné postupy. Přestože je člověk spjat s přírodou, i čistě přírodní složky mohou být příčinou různých alergických reakcí. Proto je vždy nutné konzultovat přírodní formy léčby s odborníkem a věnovat velkou pozornost jakýmkoli změnám zdravotního stavu.

Zdroj: elements.envato

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora