Elektrické kráječe jsou praktickými pomocníky v domácnosti

- Komerční sdělení -brilantní

Nejen kávovar, toustovač, mixér a další jsou praktickými pomocníky v domácnosti. Mezi ně totiž patří i elektrický kráječ, který má doma velké opodstatnění. Zatímco se manuální kráječ používal především na krájení chleba, vlastnosti toho elektrického jsou velké a nenahraditelné. Nakrájíte na něm dokonce i jamón, šunky, tvrdé salámy, sýry a mnoho dalších dokonalých dobrot. Jelikož je kráječ věcí, kterou nekupujeme každý den, měli bychom mu před nákupem věnovat určitou pozornost.

Vyberte správně

Levnější stroje, tedy ty do deseti tisíc, jsou vyrobeny převážně z plastu. Na domácí a občasné použití jsou rozhodně dostačující. Avšak s rostoucí cenou přibývá kovových částí. Samozřejmě nejlepší, co se týče stability, snadnější údržby a dále, jsou nejlepší volbou celokovové stroje s kotoučemi z nerezové oceli, které zůstanou i po dlouhodobém používání neměnné. U všech přístrojů by také mělo být umožněno nastavení šíře řezu, které je od 0 do 20 milimetrů. Příkladem toho je například elektrický kráječ Home Line od firmy Berkel. Tento stroj je dokonalý pro domácí používání, ale také pro potraviny.

Důležitá je také bezpečnost

Zvolený stroj by také měl mít takzvanou dětskou pojistku, která zajistí, že nebude stroj puštěn omylem. Taktéž řezné koutouče jsou zakryty pouzdrem či kryty. Přístroj také nesmí po kuchyňské lince klouzat, proto by měly být jeho součástí podstavce z pogumovaného materiálu. Ty vám zajistí mnohonásobně vyšší stabilitu.

Jednoduchá údržba

Čištění takových strojů je nepříjemnou činností, jenže co dělat, jedná se o nevyhnutelnou situaci. Vy si ji však můžete usnadnit pomocí dobře situovaného stroje. Především řezné kotouče by měly být vybaveny držákem, za které zatáhnete a vyjmete kotouče. Tak se jich nebudete muset dotýkat a nepořežete se. To stejné platí i pro odkladovou část a kryty – i ty byste měli jednoduše odejmout. Skvělým příkladem je napříkad Berkel Red Line 300.      

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora