Neděle, 25 února, 2024
Home Rady a Návody Kupujte investiční zlato s důkazem původu

Kupujte investiční zlato s důkazem původu

by No name
0 Komentář

O investičním zlatu se v poslední době hodně mluví. Zcela jistě za to mohou i různé krize, kterými jsme si v předchozích letech prošli. Právě v krizích se totiž zlato ukazuje jako skvělý uchovatel hodnoty peněz. Také máte v plánu si nějaké nakoupit?

Investiční zlato by mělo tvořit minoritní část investičního portfolia, nicméně v dobách krizí ho i zkušení investoři skupují více. Obecně na něj lze pohlížet jako na prostředek pro dlouhodobé uložení vašich peněz. Kde ale takové zlato vůbec koupit?

Kupujte investiční slitky a mince

Na začátek je třeba zdůraznit, že se nevyplatí investovat do zlata formou podílových fondů nebo se spokojit s tím, že vaše zlato vlastní burza a vy ho máte koupené jen virtuálně. Vždycky ho chtějte fyzicky vlastnit, mít doma. Tedy respektive ne nutně doma. Pro uchovávání zlatých slitků a mincí je potřeba vlastnit trezor. Jestliže ho nemáte, můžete si platit za uložení zlata v bance.

Zlato je nutné nakupovat od osvědčených prodejců, kterým je v Česku a na Slovensku například společnost Zlatovna. Ta má ve své nabídce mimo jiné i zlaté slitky od švýcarské rafinérie Argor-Heraeus. Proč si vybrat zrovna tuhle značku?

Investiční zlato chráněné hologramem

Argor-Heraeus opatřuje své zlaté slitky hologramem raženým do zadní strany. Nejde o žádnou nálepku, hologram je vyveden laserem speciální holografickou technikou, která se označuje Kinebar®. Je to chráněná obchodní známka společnosti Union Bank of Switzerland. Stejná technologie se mimochodem používá i pro zabezpečení cestovních pasů nebo bankovek – jistě si vybavujete ty obrázky, které mění obrys i barvu pří mírném pohybu. Hologram nelze zkopírovat, proto je zfalšování takového slitku prakticky nemožné. Vy máte záruku kvality a člověk, kterému se někdy v budoucnu budete snažit slitek prodat, také. Nenechte se obelhat a vsaďte na kvalitu!

Další články autora

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články