Jak poskytovatelé snižují riziko u nebankovních půjček?

- Komerční sdělení -brilantní

Půjčování peněz byste nikdy neměli brát na lehkou váhu. Jedná se o zásadní krok, který by si měl řádně pohlídat jak žadatel, tak poskytovatel. Měl by to být tedy především zákazník, kdo chce mít jistotu, že se mu podaří vzniklý dluh řádně splatit a zabránit tím vzniku zbytečných problémů. Nicméně pokud se mu to nepodaří, problémy vzniknou i poskytovateli, neboť přijde o část své investice. Jak si tedy společnosti prověřují své potenciální klienty, než se rozhodnou jim peníze poskytnout?

Co si poskytovatelé prověřují?

Při jakékoliv žádosti o půjčku se poskytovatel, na kterého se obrátíte, začne poohlížet po tom, jak je na tom vaše schopnost splácet. Hlavním klíčovým bodem, podle kterého se poskytovatelé řídí, je takzvaná úvěruschopnost, též známá jako bonita.

Podle čeho se bonita určuje?

Bonita se skládá hned z několika různých bodů, z nichž se poskytovatel snaží zjistit vaši minulost, analyzovat vaši přítomnost, a odhadnout vaši budoucnost. Tedy co se splácení týče.

Jedním z těchto bodů jsou vaše záznamy v registrech. Pokud jste někdy v minulosti měli nějaké problémy se splácením, může to vaši bonitu snížit. Avšak pokud se jednalo jen o drobné přestupky nebo se to odehrálo před dávnou dobou, mohou být z registrů už odstraněny.

Dále si poskytovatel také prověří vaši momentální situaci. Konkrétně ho tedy zajímají vaše pravidelné příjmy a výdaje, věk, dosažené vzdělání, současné zaměstnání a rodinný status, a to i s počtem dětí. Všechny tyto body přímo souvisí s vaší momentální schopností splácet své dluhy a také s pravděpodobností zvládat splácení i v budoucnosti.

Nebankovní půjčky fungují trochu jinak

Všechny již zmíněné body si řádně prověří jak banky, tak i nebankovní společnosti. Rozdíl nastává v momentě, kdy vám banky půjčku zamítnou. Nebankovní společnosti vám ji totiž i v tomto případě poskytnout obvykle mohou.

Nebankovní poskytovatelé nejsou při kontrolách ani kladení požadavků tak přísní. Jsou často ochotnější vám půjčit a zvýšené riziko si případně pokrývají nabídkami s trochu horšími úroky. Avšak nemusíte zoufat. Nebankovní půjčka je stále velice kvalitní finanční produkt, který vám může poskytnout potřebný obnos. A to i s jistými výhodami, které byste u banky nenašly.

Nepočítáme-li větší dostupnost, pak jednou z předních výhod těchto půjček je také jejich rychlost a snadné vyřízení. Stačí si jen najít dobrého poskytovatele a nemusíte se žádosti o půjčku bát.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora