Jak vybrat křeslo, které se stane i designovým doplňkem interiéru?

- Komerční sdělení -brilantní

Křeslo je osobní záležitost, a proto se nebojte být sobečtí. Zkrátka vyberte takové křeslo, které se vám zamlouvá po všech stránkách. Jedná se totiž o místo, kam se schoulíte s knihou. Představuje dokonalé posezení v obývacím pokoji a taktéž výrazný akcent, který oživí jinak nudný kout.

Křeslo je velmi univerzální kus nábytku, který v interiéru plní spoustu různých funkcí. Pokud vybíráte sedací soupravu, pak kladete důraz na to, aby poskytla pohodlí vám i ostatním členům rodiny, ovšem u křesla upřednostněte své preference. Pozor, experimentujte s barvami, vzory i tvary.

Křeslo se stane chloubou místnosti

Přestože si to asi ani neuvědomujete, křeslo je něco jako umělecké dílo, které může dodat prostoru osobitost. Umístíte ho v podstatě kdekoliv. Křeslo poslouží v útulném čtecím koutku v ložnici a taktéž vtiskne punc ojedinělosti obývacímu pokoji.

Existuje nespočetné množství designů. Některá křesla mají vysoké opěradlo, jiné nízké. Stejně tak jsou odlišnosti v hloubce sedáků a výplních polštářů. V současné době se upřednostňují elegantní křesla s baculatou smyslnou siluetou a bohatým čalouněním. Co se barev týče, oblíbenosti se těší hlavně neutrální, námořnické a jemně růžové odstíny.

Designéři využívají také samet a další luxusní materiály či povrchové úpravy v bohatých odstínech.

Jak použít křeslo v interiéru?

  • Pokud chcete docílit poutavého, přitom však příjemného designu, sáhněte po křeslu z materiálu, který kontrastuje s vaší pohovkou.
  • Smícháním různých barev a textur dosáhnete zajímavého výsledku. Při výběru se zamyslete nad tím, jak budou všechny kousky dohromady ladit, což se týká i konferenčního stolku, odkládacích stolků a uměleckých děl či dekorací.
  • V malém obývacím pokoji zvolte spíše štíhlý design s nožičkami.
  • Důležitá je taktéž cirkulace. Ujistěte se tedy, že křeslo není příliš velké, protože jinak by mohlo bránit lidem v pohybu v jeho okolí.
  • Zvažte kombinaci křesla se zajímavým stolkem a stojací lampou, a tím vznikne příjemná zóna. Křeslo zjemněte ještě přehozem z merina či ovčí vlny.
- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora