Chystáte se letos na svatbu? Poradíme, co si obléci

- Komerční sdělení -brilantní

Co si máte jako muž obléci na svatbu? Ať už jako ženich, svědek, rodič či svatebčan, nechte se inspirovat tipy pro perfektní outfit. Letošní trendy pro svatební obleky jsou velmi pestré!

Oblek na svatbu – jen černý? Běžte do barev!

Základem pánského outfitu na svatbu je tradičně oblek. Nejčastěji si ženich i svatebčané volí oblek černý a šedý. Mnoho ženichů sáhne letos i po svatebním obleku v různých barvách. Proto i jako host si můžete dovolit obléci oblek v modré, tmavších odstínech zelené, hnědé, dokonce i burgund (vínově červená).

Téma svatby předurčuje vše

Klasika, boho, retro… Styl svatby určuje ženich s nevěstou. 

Tradiční klasika, tedy svatba, která se koná v kostele nebo na úřadě a potom třeba s hosty v restauraci. Zde se hodí klasický oblek v tmavších odstínech s bílou košilí. Ženich si může dovolit i světlejší barvy obleku, jako béžová, světle šedá. 

V současnosti velmi populárním stylem svatby, který mohou budoucí novomanželé zvolit, je „boho“. Vyznačuje se přírodními barvami a uvolněnějším outfitem. Zpravidla se taková svatba koná v přírodě, na vesnici, u vodních ploch, ve stodole, apod. Přírodnímu dojmu je přizpůsobený celý ráz svatby, který se nese v romantickém duchu. Ženich a hosté pak nemusí mít celistvý oblek a svůj outfit postaví např. na saku, který doplní kalhotami, kraťasy a vhodnou košilí. 

Letošním novým trendem je potom „retro“ svatba ve stylu 70. let. Mohly by se objevit obleky s vyššími pasy a širšími nohavicemi. Takový oblek se dá kombinovat se světlou či barevnou košilí s geometrickými prvky. Výborně se na tuto svatbu hodí také funkční „performance košile“.

Svatební košile musí být hlavně kvalitní

Košile na svatbu nemusí být vždy jen bílá. 

Svědek, svatebčan a host nikdy neudělá chybu, pokud k obleku zvolí bavlněnou košili v bílé barvě a podobných světlých odstínech (krémová, béžová, lomená bílá). Košile může mít formálnější charakter se zapínáním na manžetové knoflíčky. Jsou vhodné zejména pro svědka. Ženich podle typu svatby může obléknout i košili v pestřejších barvách, s jemným vzorečkem, popř. z jiných materiálů, než je bavlna. 

Na „boho“ svatbách se do popředí dostávají i jiné přírodní materiály, jako je len. Lněná košile pak bývá bílá, béžová, hnědá a v dalších jemných odstínech, například zelené a modré. Na svatbu v „retrostylu“ mohou být barvy košil i sytější a výraznější. Vždy však platí, že ženich je hlavní postavou a svatebčané by neměli volbou svého outfitu vyčnívat.

Zůstaňte dokonalý po celou dobu svatby!

Pod každou košili, a to platí zejména u těch z přírodních materiálů, si oblečte „neviditelné tričko“. Zamezí nadměrnému pocení a zároveň je dokonale prodyšné a diskrétní.

Detaily a doplňky dotváří celkový dojem

Kravata nebo motýlek, opasek, šle… To jsou potom další prvky k zdokonalení svatebního vzhledu. Šle jsou velmi aktuálním trendem, který zvolí zejména ženich. A jsou typickým doplňkem ženicha a hostů na „boho“ svatbách. Populární na svatbu je také motýlek, takže se nemusíte omezovat pouze na tradiční kravatu. A nezapomeňte na kvalitní společenské boty pro pohodlí po celý den. Pravdou je, že i zde může být vymezena ženichem a nevěstou určitá volnost. Opět je typické pro svatby typu „boho“ uvolněnější styl. Zde si můžete dovolit obout i volnočasovou obuv, např. bílé tenisky z pravé kůže.

Svatbu si musíte hlavně užít! Kvalitní a pohodlný outfit na svatbu má tedy při výběru tu úplně nejvyšší prioritu. Vždy dbejte na to, že vás nesmí nic tlačit ani škrtit, a to už při prvním obutí/ oblečení, když si outfit pořizujete.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora