Neděle, 25 února, 2024
Home Pro Ženy Jak si udržet skvělou postavu i mimo letní sezonu?

Jak si udržet skvělou postavu i mimo letní sezonu?

by admin
3 comments

Každá z Vás by si ráda udržela skvělou postavu během celého roku. Díky tomu nebudete muset hubnout narychlo do plavek a budete krásná vždy. Aby se Vám to podařilo, je potřeba i mimo letní sezonu cvičit a hýbat se. Víme, jaké sporty a aktivity jsou na udržení štíhlé linie ideální. U cvičení můžete i dobře vypadat, pokud si dopřejete radost a koupíte si třeba jako motivaci nové sportovní oblečení.

Pohybové aktivity podporující hubnutí a udržení štíhlé linie

Nemusí to být jen neustálá dřina s těžkými činkami. Může to být i zábava a uvolnění. Klíčové je hýbat se a být aktivní. Vybrali jsme pro Vás několik pohybových aktivit, které doporučujeme vyzkoušet, pokud máte zájem získat křivky Vašich snů.

Jóga podpoří Vaše tělo, ale i mysl

Jóga je pohybová aktivita, která na první pohled nemusí působit nijak namáhavě. I tak ale dokáže podpořit hubnutí a kondici. U jógy je potřeba cvičit podle instruktorů, kteří přesně vědí, kterými cviky protáhnout Vaše tělo a posílit svaly. Jóga, to není jen pohybová aktivita, ale i odreagování a uvolnění mysli. Při józe musí být soustředění a vnímat jen sama sebe. Pokud budete cvičit například hot jógu, můžete během lekce spálit až 800 kalorií. Výhodou cvičení jógy je nastavení organismu, aby byl schopen do jisté míry sám spalovat i málo viditelně tuky. Díky cvičení jógy se Vám bude i dlouhodobě lépe usínat.

Běhání je klíčem ke kondici i vysněné postavě

Běhání je sportovní aktivita, ke které toho nebudete potřebovat moc. Bude Vám stačit vhodné oblečení, obuv a můžete vyrazit ven do přírody. Běhat můžete kolem domu, vydat se kolem řeky nebo se domluvit s kamarádkami a zaběhnout si větší okruh třeba za město. Běhat nemusíte jen venku. Výhodou je, že pokud je venku zima nebo prší, můžete se vydat do fitness centra a běhat na běžeckém pásu. Běhání má výhodu v tom, že budete spalovat kalorie, i když už budete doma. Uvádí se, že až 48 hodin po běhu tělo spaluje kalorie. Díky běhání nebudete mít tak velkou chuť k jídlu, což se může hodit třeba na večer, kdy by se už moc jíst nemělo.

Jízda na rotopedu v teple fitness centra má kouzelné účinky

Ve fitness centru nemusíte jen zvedat činky a jinak posilovat. Můžete usednout na rotoped a plně využít jeho benefitů směrem k hubnutí. Jízda na rotopedu je efektivním způsobem, jak docílit krásné postavy. Tělo při něm spálí mnohem více kalorií, než u některých jiných druhů cvičení. Na rotopedu, ale musíte vydržet minimálně 30 – 45 minut, aby mělo cvičení správný efekt. Důležité je jízdu na rotopedu pravidelně opakovat. Toto kardio cvičení navíc šetří Vaše klouby, které se nepřetěžují. Vedle podpory spalování tuků, jízda na rotopedu posílit a vytvarovat nohy a zrychlit metabolismus.

zdroj: https://unsplash.com/

Chybí Vám léto a voda? Choďte plavat

Plavání je stejně tak účinné pro nastartování metabolismu a spalování kalorií jako běh nebo jízda na rotopedu. Výhodou je, že můžete plavat celoročně, stačí, když mimo léto navštívíte krytý bazén. Ten obvykle bude v dosahu Vašeho bydliště. Pokud budete cvičit a plavat pravidelně, nebudete se muset bát si na sebe obléct plavky. Během plavání zapojíte do pohybu více svalů najednou, což podporuje spalování tuků. Nejlepší je, pokud budete chodit plavat 2krát, nejlépe 3krát za týden. Je také nutné uplavat minimálně pět bazénů, které mají obvykle nějakých 25 metrů. Je možnost si postupně uplavané metry přidávat. Pravidelnost je zde klíčová.

Dopřejte si radost – na sportování se pohodlně a krásně oblečte

Pro větší motivaci, abyste se na cvičení více těšily, si můžete nakoupit legíny, trička a pohodlné šortky. V případě, že se chystáte běhat, investuje do kvalitní obuvi. Pro plavání si můžete koupit jednodílné nebo dvoudílné plavky v nejmodernějším stylu. Pokud si chcete nakoupit kvalitní oblečení a neutratit příliš moc, bývá na About You sleva. Pro větší pohodlí si můžete dopřát po cvičení relaxační vanu nebo se osprchovat pomocí kvalitního sprchového gelu a šamponu. K jejich nákupu se může hodit Notino sleva.

Další články autora

3 comments

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články