Jak pracovat s onemocněním štítné žlázy z pohledu celostní medicíny

- Komerční sdělení -brilantní

Onemocnění štítné žlázy je u současné populace poměrně častou záležitostí. Přečtěte si, jak se nejčastější problémy se štítnou žlázou projevují a jak k léčbě přistupuje celostní medicína.

Kdy se onemocnění štítné žlázy projevuje

Onemocnění štítné žlázy má někdy tendenci se tvořit i několik desítek let. Jeho počátek je přitom spojen s tím, že k sobě člověk pojme zbytečně kritický a perfekcionistický přístup. Tento přístup s sebou obecně přináší negativní náboj a tělo na to reaguje spuštěním řetězu autoimunitních onemocnění. 

Jedním z nich může být právě onemocnění štítné žlázy, které se hned po cukrovce řadí k nejčastějším poruchám žláz s vnitřní sekrecí. Pravděpodobnost onemocnění štítné žlázy je přitom čtyřikrát vyšší u žen než u mužů. Stojí za tím pravděpodobně to, že ženy mají větší sklon k její nesprávné funkci. 

Jak se projevuje hyperfunkce a hypofunkce štítné žlázy

Nejčastější problémy se štítnou žlázou spočívají v její snížené, nebo naopak zvýšené funkci.

Hypofunkce štítné žlázy se projevuje tím, že naše tělo funguje zpomaleně. Znamená to, že se u pacienta objevuje například pocit únavy, chladu, poruchy paměti či přibývání na váze. Zaznamenat lze také zácpu, pomalý srdeční tep a bolesti a křeče svalů. 

Při hyperfunkci štítné žlázy bývají příznaky opačné. Pacient proto například pociťuje zrychlený srdeční tep, podráždění či nervozitu. Objevit se mohou také návaly horka, svalová slabost či padání vlasů. Zaznamenat lze také úbytek váhy, a to při stále stejném příjmu kalorií.

Jak s tímto onemocněním pracovat

Onemocnění štítné žlázy z pohledu celostní medicíny lze vyrovnat a dá se s ním pracovat. Vyžaduje to však komplexní změnu k sobě, druhým i životu. Jakmile člověk tento přístup vyrovná, změní své vnitřní nastavení k vyšším vibracím. 

Více informací ze světa celostní a čínské medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora