Zkuste si typické české dezerty připravit levně a originálně, jak na to?

- Komerční sdělení -brilantní

Pokud se vám už typické české recepty okoukaly, či spíše ojedly, zkuste si recept na ně trochu poupravit. Přispět tím můžete nejen k vylepšené chuti, ale také ke snížení výsledné ceny, což v době ekonomické krize taktéž přijde vhod. Jaké recepty zvolit a kde najít cenově nejpříznivější ingredience?

Jako první se vypravte na akční nákupy

Výsledná cena vynaložená na pečení se odvíjí nejen podle úprav vybraného receptu, ale značně ovlivnit ji mohou také akce, které jsou velmi často dostupné v supermarketech. Abyste měli jistotu, že vám již v budoucnu žádná slevová akce neunikne, vyplatí se pravidelně sledovat slevový portál Kaufino.com, kde jsou aktualizovány právě akční letáky vybraných společností. Budete tak předem vědět, kde a kdy jsou potřebné ingredience ve slevě, a můžete tak podle toho uzpůsobit svůj nákup. 

Vzhledem k tomu, že jsou letáky dostupné v PDF, se dají prolistovat kdykoliv, a to na kterémkoliv chytrém zařízení s připojením k internetu. Nicméně na Kaufino.com se nenachází pouze akce na potraviny, umístěné jsou zde i letáky společností prodávajících elektro, nábytek nebo třeba drogerii. Většina supermarketů navíc věrným zákazníkům nabízí členství, které přináší další možnosti, jak ušetřit. V případě Lidlu to jsou jak akční nabídky, tak výherní losy za uskutečněné nákupy. 

Jaké recepty vyzkoušet?

Jestliže si netroufáte na nic náročnějšího, nebo jen chcete ušetřit čas, upravte si základní recept na palačinky. Jednoduše cukr nahraďte sladidlem a běžné kravské mléko nějakou rostlinnou alternativou. V tomto případě se však vyplatí počkat si na rostlinné mléko v akci, jelikož v opačném případě se nejedná o nejlevnější záležitost. Skvělé bude, seženete-li například vanilkové, mandlové nebo kokosové mléko v akci. 

Typické staročeské buchty pro změnu připravte místo s běžnou pšeničnou moukou se špaldovou. Případně, pokud si jste “jistí v kramflecích”, zvolte i zcela bezlepkové varianty mouk, jako je mandlová, kokosová nebo třeba rýžová. S velkou oblibou se setkávají i zdravější verze bábovek, kde často figuruje banán, který dezert zjemní i příjemně osladí, a stejně tak populární jsou i celozrnné lívance nebo celozrnný fitness štrúdl.

Další tipy na levné a chutné recepty

Experimentovat s obsaženými ingrediencemi a dopřát si tak nový chuťový požitek, případně i výhodnější cenu, je možné u čehokoliv. Díky pravidelnému sledování akčních letáků mají domácnosti možnost uzpůsobit jídelníček a vrhnout se na přípravu něčeho, co je aktuálně možné připravit levně. Suroviny na tuzemské recepty za prvotřídní ceny je však žádoucí volit i podle jejich kvality, nikoliv pouze podle ceny. 

Častokrát skvělý poměr kvality a ceny nabízejí privátní značky supermarketů, přestože nejsou v době nákupu ve slevě. Oproti značkovým produktům jsou levnější zejména proto, že neplatíte za značku, ale pouze za danou věc. Privátní značky supermarketů zahrnují masné produkty, mléčné výrobky, ale mnohdy i cukrovinky nebo jiné dobroty.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora