Tvořte s dětmi obrazy diamantového malování

- Komerční sdělení -brilantní

V dnešní době je složité děti udržet od počítačů, tabletů, chytrých telefonů a dalších aktivit. Nejsou tolik nápadité, častokrát nevědí, s čím si mají hrát, a tak je třeba jim nějakou aktivitu navrhnout. Ideálně se do ní rovnou pustit spolu s nimi. Co kdybyste doma vyzkoušeli diamantové malování?

Kreativní aktivity jsou pro děti a jejich vývoj důležité. Někdo si zamiluje kreslení, dalšího baví vystřihovánky z papíru. Diamantové malování je každopádně sázkou na jistotu. Vždyť kdo by nechtěl vlastními silami vytvořit dílo hodné profesionálního umělce?

Co je diamantové malování?

Slyšeli jste o fenoménu jménem malování podle čísel? 5D diamantové malování je jeho nástupcem. Postup je podobný, dostanete připravené plátno, na němž je poznačeno, jakou barvou vymalovat kterou oblast. Tentokrát však místo malování štětcem malujete skládáním diamantů.

Jak diamantové malování podle čísel funguje?

Postup je velmi jednoduchý. Nejdříve si najdete stůl s dostatkem volné plochy, u kterého budete mít klid. Pokud máte možnost využít stůl, na němž si můžete nechat své umělecké dílo rozložené, dokud ho nedokončíte, je to jenom dobře. V opačném případě si po sobě vždy diamanty uklidíte a při příští kreativní chvilce je zase nachystáte. I tohle je možné.

Na stůl si rozložíte předtištěný motiv. Jde o papír, na kterém přímo tvoříte obrázek. Při koupi si sami zvolíte, zda máte zájem o diamantové malování s rámem, nebo bez rámu. Na tomto předtištěném plátně jsou malé plošky označen symboly. Vy se do legendy podíváte, jaké barvě daný symbol odpovídá, a podle toho si vyberete sáček s diamanty správné barvy. Napoví vám také barevný podklad.

Diamanty daných barev na plátno skládáte pomocí pera a voskové hmoty na jeho konci. Diamant perem naberete a umístíte na plátno na příslušnou plošku. Drží dobře, protože celé plátno je pokryté samolepicím povrchem. Proto se na něm na začátku nachází fólie, tu byste neměli odlepovat celou najednou, nýbrž oddělávat po kouskách, ať se na lepivou plochu nenachytá prach a nečistoty.

Co se hodí vědět?

Na poprvé vám možná skládání diamantů bude trochu déle trvat, časem si ovšem najdete systém. Zejména menším dětem je dobré do začátku poradit, ať se zbytečně dlouho netrápí. Zkuste diamantové malování pro děti co nejvíce zjednodušit, to znamená:

 • Vyberte menší motiv. Neexistují žádné úrovně obtížnosti, obtížnost volíte podle toho, jak velký obraz je.
 • Začněte postupně odlepovat fólii a přikládat diamanty z horní části, plátno pak tolik neklouže po povrchu.
 • Když se náhodou stane, že dítko nalepí na místo diamant špatné barvy, vezměte pinzetu a odlepte ho. Chyby se dají napravit.
 • Kladení diamantů je mravenčí práce, vynikající trénink trpělivosti. Pokud dítku chybí, urychlete práci použitím speciální násady na pero. Ta umožňuje lepit několik stejných diamantů najednou.

Na další triky dost možná přijdete sami, případně je objevíte na stránce Jak začít tvořit obrazy.

Diamantové malování je zábava pro celou rodinu

Malování diamanty je zábava pro každou věkovou generaci. Užívají si ho děti i dospělí, doma se na něm častokrát podílí i tři generace. Tvořte také vy společně. Nebo byste raději nechali celý obraz na dítěti? Můžete také pracovat společně, ale každý na vlastním obraze. Na talentu vašem ani dítěte opravdu nezáleží. S diamantovým malováním dokáže nádherné obrazy vytvořit dítko, které chodí do výtvarky, i to, co speciální umělecké nadání nemá. Stačí jen trocha pečlivosti a trpělivosti. Právě o tom diamantové malování totiž je – spojuje zábavu s poučením.

Čím je diamond painting pro děti přínosné?

V prvé řadě je zabaví na déle než deset minut, udrží je pryč od obrazovek. Těch benefitů je ale mnohem více.

Probudí v nich kreativitu: Malování diamanty podněcuje kreativitu a dětskou představivost. Je docela jedno, jakou kreativní činnost vykonávají, s každou se rozvíjejí.

Zlepšuje koordinaci: Dospělému člověku se skládání diamantů správné barvy může zdát jako jednoduchý úkol, u dítěte ovšem vyžaduje maximální soustředěnost. Zároveň si zlepšují koordinaci ruky a oka.

Přinese pocit hrdosti: Po dokončení obrazu bude dítko určitě velmi hrdé na to, co dokázalo. A zcela právem! Je důležité dítě podporovat, aby mělo něco, s čím se může pochlubit kamarádům či rodině.

Potrénuje trpělivost: Obraz není hotový hned, dítě čekají hodiny práce. Potrénuje trpělivost a pochopí, že na dobré věci se vyplatí počkat.

Zklidní dítě: Stejný efekt mimochodem platí i na dospělé. Při kreativní činnosti se prostě cítíte šťastnější, klidnější a uvolněnější. To znamená, že o dítěti nějakou tu hodinku možná ani neuslyšíte, protože bude mít svou zábavu.

Zní to zajímavě? Máte nejvyšší čas efekt diamantového malování doma vyzkoušet. Malování je vhodné pro děti zhruba od pěti let, tedy od věku, kdy už jsou dost zralé na to, aby neměly snahu jíst diamanty. Přece jenom diamanty jsou poměrně drobné. Velmi malé děti by navíc ještě neměly tolik procvičenou koordinaci ruky.

Takže vzhůru vybírat ten správný obraz!

Hotový obraz může být ozdobou dětského pokojíčku

Co s hotovým obrazem? Dílo, které zabralo hodiny poctivé práce, si určitě zaslouží být někde vystaveno. Pokud to zamýšlíte, určitě je dobré si pořídit plátno již v rámu, ať s tím pak nemáte starosti. Také je vhodné už ve chvíli pořizování myslet na to, co by se vám hodilo na zeď do obývacího pokoje, nebo třeba přímo do dětského pokojíčku. Je krásné, když si dítko obraz samo vytvoří a poté ho má pověšený v pokoji.

Jaký obraz vybrat a kde? Na DIAMONDI si vyberete z tisíců modelů. Jsou největším evropským výrobcem diamantového malování, veškerý vývoj, výroba a balení přitom probíhá v Česku. Oproti konkurenci mají svá specifika. Jejich diamanty jsou vyrobené z pryskyřice, tudíž velmi odolné, a vyznačují se souměrným tvarem. Nemusíte tedy při skládání diamantů přemýšlet, jakým směrem ho vlastně pokládáte.

Ve své nabídce mají originální licencované motivy, nákupem tedy podporujete české umělce. DIAMONDI prodává spoustu motivů, které byste jinde nenašli. Každý měsíc přibývají další, vyberete si z kategorií příroda, dětské motivy, abstraktní obrazy, mandaly, zvířata, krajiny, města apod.

Jaký motiv vybrat pro dítě?

Pokud chcete, v e-shopu DIAMONDI najdete přímo kategorii Dětské. Ta je ještě rozdělená podle věku dítěte, takže si usnadníte práci. Mezi dětskými motivy nechybí zvířátka, knižní či filmoví hrdinové, ale ani počítačové hry. Vy nejlépe víte, co se vašemu potomkovi líbí, jestli by ocenil spíš obraz Malého prince, Elsy z Ledového království nebo Minecraftu. Rozhodně se ale nemusíte omezovat pouze na dětské motivy. Pokud holčička tancuje, jistě bude mít v pokojíčku ráda obrázek tanečnice. Jestliže miluje koně, pak vyberte obraz koně. Možností je doopravdy nespočet a garantujeme, že budete mít problém vybrat pouze jeden obraz. Na diamantove-malovani.cz je totiž těch krásných opravdu mnoho.

Co najdete v balení od DIAMONDI?

DIAMONDI sady pro diamantové malování dodává se vším, co pro kamínkování potřebujete, to znamená:

 • Kvalitní předtištěné plátno se samolepicí vrstvou. Použito je kvalitní lepidlo, takže diamanty se ani po letech neodlepí. Na plátně je ochranná průhledná fólie, která samolepicí vrstvu chrání před nečistotami a vysycháním.
 • Prémiové malířské pero, co se dobře drží v ruce. Dostanete k němu dvě násady, abyste mohli nabírat 4 nebo 7 diamantů najednou. Díky tomu vám diamantové malování půjde rychleji.
 • Sáčky s diamanty špičkové kvality. Jsou vyráběné z pryskyřice, na plátně vytváří úžasný mozaikový vzhled. Dostanete je ve znovupoužitelných sáčcích.
 • Miska, do níž si nasypete diamanty a budete je z ní snáze nabírat.
 • Vosková hmota, tu dáte na hrot pera a budete s její pomocí nabírat diamanty.
 • Kvalitní pinzeta, která vám pomůže odstranit špatně umístěné diamanty.
 • Barevná předloha, abyste věděli, jaká krása vám ve finále vznikne.
 • Háčky, jimiž si hotový obraz snadno zavěsíte.
 • Návod k použití. Ten si dobře prostudujte, než se do diamantového malování pustíte poprvé.

Hned po otevření krabice se tedy můžete pustit do tvoření, protože máte vše potřebné.

Nechte si vytvořit obraz z vlastní fotky

Zcela jistě budete mít problém zvolit pouze jeden motiv z té spousty překrásných. Aby toho nebylo málo, máte ještě jednu možnost – nechat si vytvořit obraz pro diamantové malování z vlastní fotografie. Takto zvěčníte třeba vzpomínku na rodinnou dovolenou či na den, kdy šel váš potomek poprvé do školy.

Pozor, nejde použít úplně každou fotku. Musí být dostatečně kvalitní a zaostřená, u portrétů je potřeba mít velký obličej, aby vynikly detaily. Někdy fotku kazí špatné stíny a světla, problémem je, když jsou postavy příliš v dálce nebo když je jich více než čtyři. V případě pochybností se každopádně můžete poradit přímo se specialisty z DIAMONDI, rádi vám pomohou vybrat takovou fotku, aby byl výsledek dokonalý. Někteří zájemci tvrdí, že si nemohli vybrat jen jeden motiv ze všech těch překrásných, a tak radši zvolili obraz dle vlastní fotky. Volba je na vás.

Pustíte se do kamínkování? Mimochodem, diamantové malování je také skvělým tipem na vánoční dárek. Kreativní, hodnotný, po kterém zbyde pěkná vzpomínka v podobě obrazu. 

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora