Neděle, 25 února, 2024
Home Pro Ženy Správně zvolené hračky dokážou rozvíjet schopnosti vašich ratolestí

Správně zvolené hračky dokážou rozvíjet schopnosti vašich ratolestí

by No name
3 comments

Už Jan Ámos Komenský si uvědomoval, že chcete-li učit děti důležitým dovednostem, je nutné jim zajistit školu hrou. Tyto metody se bohužel dočkaly pořádné pozornosti až v moderní době, kdy jsou podložené ohromným množstvím výzkumů, testů i nejrůznějších posudků od celosvětově uznávaných profesionálů. Jak podpořit rozvoj vašich ratolestí?

Uznávaná metoda

Pokud se alespoň trochu zajímáte o vzdělávání dětí, zajisté vám neunikla rostoucí popularita takzvané Montessori metody. Daný systém se začal rodit na přelomu devatenáctého a dvacátého století, kdy jej vymyslela italská pedagožka a lékařka jménem Marie Montessori. Ta ve zmíněné době patřila mezi nejuznávanější kapacity ve svém odvětví, přičemž si velmi brzy díky svému vynálezu zasloužila velký věhlas.

Ani dnes se nejedná o žádný zastaralý koncept, ba právě naopak. Postupně začíná pronikat i do našich krajin a setkáváme se s ním ve stále rostoucím množství mateřských školek i škol. V čem tkví jeho hlavní benefity a proč byste jej měli vzít v potaz i vy? Alfou i omegou je vytvořit dětem stimulující prostředí plné zajímavých příležitostí k přirozenému rozvoji jejich talentů. K tomu je nutné vašim potomkům poskytnout svobodu volby, takže si sami zvolí kýžené Montessori hračky.

Komplexní rozvoj

Pravděpodobně jste si všimli, že všechny kvalitní hračky pro děti jsou nejen zábavné a lákavé na první pohled, nýbrž disponují i velkou přidanou hodnotou. Díky nim naučíte své potomky jemné motorice, prostorovému vnímání, logice i dalším nepostradatelným požadavkům budoucího života. K dané problematice se však nedá přistupovat obecně, protože každý člověk má své silné stránky, stejně jako některé slabiny.

I s tímto faktem pracuje zmiňovaná metoda, jež se snaží identifikovat potřeby, přání i talenty jednotlivých osobností. To vše pod dohledem a s podporou informovaných dospělých lidí, jako jste třeba vy. Které pomůcky vám určitě nesmí chybět, pokud chcete svým ratolestem dopřát co nejlepší základ do života?

Speciální hračky

Naprostý základ by se dal shrnout do několika odlišných kategorií, z nichž všechny mají svůj vlastní účel. Neoddiskutovatelnou samozřejmostí jsou knihy, ale nezapomínejte ani na motorické, didaktické a dřevěné hračky, stejně jako komplexní stavebnice.

Klasickou ukázkou motorických pomůcek jsou například balanční kameny, které se musí naskládat do stabilní věže. Ačkoliv se jedná o velmi jednoduchý nápad, jeho benefitem je zlepšení celé řady aspektů z hlediska schopností nejmenších dětí.

Mezi didaktické vychytávky se řadí třeba klasický cimbál, piano, senzorická kostka, smyslové míčky nebo dřevěná počitadla se zvířátky. Ani dané kategorie vám nesmí v žádném případě chybět v repertoáru.

Moře možností

V případě dřevěných hraček se dostáváme do poněkud sofistikovanějších zákoutí, protože v dnešní době jsou v kurzu neuvěřitelně detailní domečky plné vybavení. Jejich používání vaše ratolesti nejen zabaví na desítky hodin, ale také jim vštípí povědomí o funkci židlí, stolů, oken, dveří, skříní i dalšího nábytku. Zajímavým nápadem jsou i vláčky, garáže či autodráhy.

Pohled na vlastní oči vydá za tisíce slov, tudíž byste si neměli nechat ujít návštěvu některého ze specializovaných e-shopů. Uvařte si kávu, sedněte si v klidu domova k počítači a otevřete si online obchod pod výše vloženými odkazy. Ihned se před vámi objeví stovky a stovky ověřených hraček, s jejichž pomocí zvládnete úplné divy.

Bezesporu vás potěší doručení do druhého pracovního dne, doprava při nákupu nad 1 500 Kč zdarma a možnost vrácení zboží do třiceti dní od objednávky.        

Další články autora

3 comments

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články