Rady a tipy co si vyjasnit, než začnete vybírat kuchyni

- Komerční sdělení -brilantní

Chystáte se nechat si vytvořit kuchyni na míru a plánujete návštěvu truhlářské dílny nebo kuchyňského studia? Ať už máte o své budoucí nové kuchyni jasnou představu, nebo si chcete nechat poradit profesionály, je tu několik otázek, na které byste měli znát odpověď ještě předtím, než si vůbec domluvíte termín návštěvy.

Správná příprava usnadní plánování a realizaci ideální kuchyně nejen vám, ale i designérům a řemeslníkům. Pojďme se společně podívat na to, co brát před výběrem kuchyně v potaz.


Ideální osvětlení do nové kuchyně? Co vyzkoušet led pásky.


Ujasněte si rozpočet i tvar budoucí kuchyně

Nejprve si stanovte, jaký tvar chcete, aby vaše kuchyně měla – preferujete kuchyň do L, U, G, jednořadou, dvouřadou, s ostrůvkem nebo bez? S touto informací byste při schůzce s profesionály na kuchyně měli začít. Pokud si nejste jisti, sdělte jim svoje představy a nechte si poradit optimální řešení do vašich konkrétních prostor.

Svou roli hraje přirozeně také velikost budoucí kuchyně, požadavky na elektronické vybavení, množství úložných prostor i požadovaný materiál. Od všech těchto parametrů se následně odvíjí i přibližná cena zhotovené kuchyně. Než se tedy pustíte do navrhování, měli byste si stanovit částku, kterou chcete do této investice vložit.

Zdánlivé maličkosti hrají zásadní roli

To ale není zdaleka vše, co byste měli mít na paměti. Pro realizaci kuchyně vašich snů, která je ušitá skutečně na míru vašim potřebám, hrají roli i zdánlivé maličkosti. Popište truhlářům či zaměstnancům studia, kdo a jak často ve vaší domácnosti vaří, pro kolik lidí, zda se jedná o leváka či o praváka.

Zároveň můžete popsat i případné plány do budoucna: bezdětná zaměstnaná žena či muž pravděpodobně bude v kuchyni trávit méně času než rodič několika dětí. Prostor je tedy vhodné těmto aspektům adekvátně uzpůsobit.

Dále popište, jak se v kuchyni většinou pohybujete, jaké jsou vaše zvyklosti i jak často nakupujete a jak velké zásoby potravin máte v plánu uchovávat. Podle těchto informací si zpracovatel udělá lepší obrázek o potřebných úložných prostorách i celkovém rozložení kuchyně. Jakýkoliv další detail týkající se vašeho pobytu v kuchyni a vašeho životního stylu i potřeb práci jen usnadní.

Sepište si, co je pro vás skutečně důležité

Zjednodušte všem zúčastněným finální verzi návrhu vaší kuchyně a sepište si vše, co je pro vás skutečně důležité, na čem trváte, v čem naopak chcete poradit a co necháte zcela na vůli odborníka. Je také vhodné mít alespoň základní představu o detailech, jako je barva kuchyně, osvětlení, tvar úchytek apod., aby mohl následný 3D návrh co nejvěrněji imitovat realitu.

Pokud například víte, že chcete mít kuchyňské skříňky vyvedené v lesklém, bílém dekoru, bude truhlář či kuchyňské studio pracovat právě s tímto řešením. Nabídnou vám každopádně několik různých variant tohoto dekoru v různých cenových hladinách, popíšou vám výhody i nevýhody každé z nich a vy si tak budete moci informovaně vybrat to nejlepší řešení.

Výraznou položkou jsou také kuchyňské spotřebiče. Měli byste zvážit, které druhy (a pokud víte, pak i konkrétní typy) chcete do kuchyně pořídit, zda budou vestavěné, či naopak budou stát samostatně (toto se týká zejména ledniček a mikrovlnek).

Při výběru kuchyňského studia se vždy zaměřte na zkušené firmy, které si zakládají na precizní práci a mohou svá díla doložit spokojenými referencemi. Jedním z nich je moravský výrobce nábytku Nábytek Mikulík – jejich profesionálům prošly pod rukama stovky návrhů a společnými silami se s nimi doberete k odpovědím na všechny důležité otázky, aby vaše nová kuchyně byla přesně taková, jakou jste si vysnili.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora