Proč dětem pořídit neopren?

- Komerční sdělení -brilantní

Už dávno neplatí, že většinu sportů děti provádí na souši. Spousta zábavy se především v poslední době přesunula také na vodní hladinu. Kiteboarding, wakeboarding, paddleboarding a další vodní sporty nejenže dětem rozšiřují obzory, nýbrž také přidělávají vrásky na čele rodičům.

Ti se snaží zajistit, aby se dítě při sportu nejen nezranilo, nýbrž aby se při něm cítilo komfortně a třeba nenachladlo. V tom jim v případě vodních sportů pomůže dětský neopren nebo i ručníkové pončo.

Vodní sporty jsou velmi specifické

Wakeboarding, paddleboarding, kiteboarding a jiné v poslední době velmi oblíbené vodní sporty lze u nás provozovat až 8 měsíců v roce, tedy od dubna do listopadu (samozřejmě záleží na aktuálním počasí). Rozhodně to není jen záležitost léta, a proto se vyplatí investovat do neoprenu (ten děti hojně využijí i v letních měsících). Neopren děti udrží v teple.

Vybírat přitom můžete z pestré nabídky, která v dnešní době myslí opravdu na všechno. Vodní sporty jsou velmi specifické, co se vybavení týče. Nejenže bude dítě potřebovat nástroj pro konkrétní vodní sport (paddleboard, wakeboard prkno…) a další příslušenství (vázání, ochranná helma a vesta), ale i velmi specifické oblečení – dětský neopren. Ten můžete dětem pořídit v provedení s dlouhými nebo krátkými rukávy a nohavicemi.

Jak funguje neopren pro děti?

Po tom, co u vašich dětí zajistíte bezpečnost, která by měla být vždy na prvním místě (zahrnuje správný výběr základního vybavení a ochranných prvků), můžete přistoupit k dalšímu kroku, jakým je komfort.

Rodiče, a hlavně i děti, které se pro konkrétní vodní sport nadchly, musí počítat s tím, že hlavně v začátcích budou ve vodě častěji, než by samy chtěly. A voda nemusí být pokaždé osvěžující. Samozřejmě je nejlepší s těmito sporty začínat v létě, kdy je voda i počasí příjemné.

Ovšem ani v létě nemusí mít přehrada teplotu vyhřívaného bazénu. Pak k většímu pohodlí při sportování může přispět neopren. Ten je vyrobený z houbovité gumové hmoty, která má schopnost nasát a zadržovat vodu.

Ta se při kontaktu s lidským tělem ohřeje, a protože z neoprenu odtéká pryč jen velmi těžko, vytvoří se v prostoru mezi lidskou kůži a neoprenem izolační vrstva z ohřáté vody, která tělo zahřívá. Aby však neopren fungoval dobře, je důležité vybrat správnou velikost, respektive takový neopren, který bude k tělu přiléhat tak akorát.

Neopren nesmí být hlavně příliš velký. Tady by izolační vrstva moc dobře nefungovala. V případě, že si vyberete menší neopren, než je vaše číslo, vás může vodní oblek při pohybu limitovat.

Chcete vaše děti ve vodních sportech podpořit ještě více a zvýšit jejich pohodlí? Pořiďte jim k neoprenu také dětské pončo Mystic. To malé sportovce rychle zahřeje a v mnohém jim usnadní převlékání. Pončo na sebe mohou v rychlosti navléknout ještě v době, kdy ze sebe budou stahovat spodní kalhotovou část neoprenu.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora