Neděle, 25 února, 2024
Home Rady a Návody Kdy užívat probiotika?

Kdy užívat probiotika?

by No name
4 comments

Lidské tělo obsahuje mnoho druhů mikroorganismů, které společně vytvářejí takzvaný mikrobiom. Ten hraje důležitou roli v udržení zdraví, ale moderní styl života ho může negativně ovlivňovat. Probiotika pomáhají obnovit jeho rovnováhu a podpořit tak naše zdraví.

Stav mikrobiomu ovlivňuje náš životní styl užívání antibiotik, konzumace nevhodných potravin, stres i nedostatek spánku. To může vést k nerovnováze dobrých a špatných bakterií v našem trávicím systému, což provází nepříjemné problémy se zažíváním, zhoršená nálada a snížená imunita. Proto bychom měli udržovat rovnováhu, k čemuž pomáhají probiotika. To jsou mikroorganismy, které se v našem těle přirozeně vyskytují, případně je do něj můžeme dostat z vnějšího prostředí konzumací potravin nebo probiotických doplňků. Jsou důležité pro naše tělo, protože pomáhají bojovat proti patogenním mikroorganismům, trávit potravu a syntetizovat vitaminy a minerály, zlepšují zažívání a podporují imunitní systém.


Tip redakce: La Daumé Komplexní vitamíny pro ženy s prebiotiky a probiotiky.


Užívat probiotika můžeme jako doplňkovou léčbu nebo preventivně, hodí se pro všechny věkové kategorie a nevadí dlouhodobé užívání. Doporučená jsou například při užívání antibiotik, protože ta kromě špatných bakterií ničí i ty dobré, což narušuje rovnováhu. Vhodným doplňkem jsou probiotika také při zažívacích obtížích, ekzému, oslabeném imunitním systému, alergiích, zánětech a cukrovce a vždy, když máme pocit, že s naším zažíváním něco není v pořádku.

Úpravou střevní mikroflóry můžeme zlepšovat imunitu, a tedy i průběh některých nemocí, například atopického ekzému nebo alergií. Právě ve střevech se totiž tvoří významná část našeho imunitního systému a pokud tam není vše v pořádku, projeví se to i na našem zdraví. Probiotika se tak doporučuje v dnešní uspěchané době každému, kdo se chce cítit dobře a preferuje zdravý životní styl.

Další články autora

4 comments

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články