Jak dlouho trvá bolest po rozchodu? Odborník má odpověď, ale asi vás nepotěší…

- Komerční sdělení -brilantní

Rozchody jsou součástí života každého z nás. I smutek, který je doprovází. Dá se však někomu, kdo trpí smutkem po rozchodu, říci, jak dlouho potrvá, než ho tato vnitřní sžírající bolest projde?

Psychoterapeut a párový poradce Vladimír Hambálek má na to odpověď. Přestože konkrétní čísla nenabízí. „Kdybyste hledali čísla, najdete je. I v magazínech, i na internetu. Ale odpověď psychologů je, že všechno je individuální,“ uvedl s úsměvem během nedávné návštěvy v pořadu Jde o nás. Následně však doplnil, že faktorem, který sehrává velkou roli, je to, co nás po rozchodu čeká.

„Pokud někam odcházíte a máte kam jít, neznamená to sice, že nic neztrácíte, ale zároveň něco získáváte. Ale pokud jste opouštěna nebo opouštěna a zároveň zůstáváte sami, v té chvíli je pravděpodobně náročnější zvládnout smutek. Někteří lidé potřebují dokonce smutkové poradenství,“ vysvětlil odborník.

Najdou se podle něj i tací, kteří hned po jednom rozchodu skočí do dalšího vztahu. Hambálek říká, že to je jeden ze způsobů, jak se vyrovnávat s náročnou emoční situací po rozchodu. Zatímco lidé akceptují realitu toho, co se stalo, prožívají různé věci. Jsou jako na houpačce. Pocity, které přežívají, nejsou vždy jednoduché. Zvládají to různým způsobem a jedním z nich je to, že houpnou do dalšího vztahu,“ vysvětlil Hambálek.

Více o tématu rozchod ve vztahu, dynamice rozchodů a úskalích, kterým rozcházející se partneři čelí například i v dobách pandemie, se dozvíte v naší relaci Jde o nás.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora