Neděle, 25 února, 2024
Home Rady a Návody Investice do zlatých slitků? Podívejte se na výhody

Investice do zlatých slitků? Podívejte se na výhody

by No name
0 Komentář

Pokud hledáte způsob, jak ochránit bohatství a současně zabezpečit své portfolio před ztrátami, potom není nic jednoduššího než se obrátit na zlaté slitky. Stejně jako každá investiční příležitost, tak i tento drahý kov má spoustu výhod, ale i nevýhod. Důležité však je porozumět tomu, proč se vlastně do zlata investuje. V následujících řádcích vám taktéž prozradíme, jak najít vhodného prodejce.

Výhody zlatých slitků

Existuje spousta důvodů, proč investovat do zlata v jakékoliv podobě. Zlaté slitky jsou ideální volbou, protože jsou hmatatelné a na rozdíl od akcií či dluhopisů můžete slitek držet v ruce a prohlédnout si ho. Stejně tak vás nadchne, že investiční zlato je po staletí všeobecně uznávanou formou platidla, takže ho prodáte kdykoliv a kdekoliv, klidně i na druhé straně planety.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na to, že je zlato jako takové vysoce likvidní aktivum, takže ho snadno koupíte i prodáte za hotovost.

Češi za slitky platí více než Němci

Co se týče nákupu, ten je velice snadný. Zlaté slitky totiž koupíte u různých prodejců, ovšem dávejte si pozor, protože se u nich cena zlata liší. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Proto je nabídka na trhu poměrně úzká a slitky jsou převážně od švýcarských rafinérií. I škála cen je pestrá, přičemž rozpětí cenových nabídek u prodejců přesahuje i 10 %.

„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz. Nestačí tedy sledovat pouze cenu zlata na komoditní burze, ale je nezbytné porovnávat si nabídky jednotlivých prodejců. Obraťte se pak na takového, který má nějakou historii na trhu, je levný a zároveň má zlato skladem. 

Další články autora

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články