Hledáte designový prvek do domácnosti či vstupní haly, který se jen tak nevidí? Víme, jak na to.

- Komerční sdělení -brilantní

Rekonstruujete vstupní halu budovy společnosti anebo hledáte krásný dekorativní prvek do obývacího pokoje? Nabízíme variantu zelené stěny, nejedná se však o barevný nátěr. Představujeme vám přírodní konzervovaný mech a lišejníky původem ze Skandinávie, který díky konzervaci zachovává barvu, tvar a pružnost.

Kus přírody v domácnosti

Konzervovaný mech a lišejník je přírodní materiál, který prošel speciální procedurou zvanou zakonzervování, díky které je zachována barva, tvar i pružnost materiálů. Jejich životnost je tak prodloužena na řadu let.

Na výběr jsou dostupné mechy ploché a kopečkové. Prodávány jsou buď ve velikosti 1 m², případně pak na váhu, kdy je u každé varianty uvedeno, jaká váha je potřeba na pokrytí takové plochy.

Lišejník je k dostání ve 4 kg balení, přičemž pro zakrytí 1 m² je potřebných 8 kg materiálu, tedy 2 balení.

Přírodní mechy ani lišejníky nepotřebují žádnou údržbu a slouží pouze pro využití v interiéru. Abyste se z jejich vzhledu a funkčnosti mohli těšit co nejdéle, zacházejte s nimi při montáži opatrně, jsou křehké. Umístěte je tam, kde nejsou v bezprostřední blízkosti s topením, ani na ně z protější stěny přímo nefouká klimatizace. Vlhkost v místnosti by se měla pohybovat v normě od 40 do 60 %, teplota by pak neměla být nižší než 10°C.

Varianta panelů z PVC plastu

Kromě přírodních konzervovaných mechů a lišejníků obsahuje nabídka florum.cz také umělé mechy, které jsou od těch přírodních na první pohled nerozpoznatelné. Jejich výhodou je, že mají nulové nároky na umístění v interiéru, možné je namontovat je také do exteriéru. Umělé materiály jsou vysoce odolné, vyrobené z PVC plastu. Kromě hezkého vzhledu se postarají také o akustickou izolaci stěny.

Umělé panely je možné spojovat díky integrovaným úchytům, snadno je tedy přizpůsobíte jakkoliv velkému prostoru. V případě, že bude nutné okrajové panely zkrátit, je to možné za pomoci klasických nůžek.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora