Apple jako zelená firma

- Komerční sdělení -brilantní

Není pochyb o tom, že se Apple v posledních letech zaměřuje na obnovitelné zdroje a ekologickou stránku výroby. Dnes společnost oznámila svůj záměr zásadně urychlit své úsilí o rozšíření využití recyklovaných materiálů ve svých zařízeních.

Zrychlení celého procesu reaguje na velké množství změn, které společnost nedávno provedla. Apple již při výrobě základní desky iPhonu 13 spolupracoval s dodavatelským řetězcem zaměřeným na recyklované suroviny, v tomto případě zlato. Od té doby došlo k výraznému rozšíření využívání obvodů vyrobených z recyklovaných materiálů v iPadu, Apple Watch, sluchátkách AirPods Pro, MacBooku Pro, Macu mini nebo HomePodu. Jasným ukazatelem směřování Applu je také skutečnost, že v roce 2022 pocházela celá čtvrtina veškerého kobaltu obsaženého v produktech Applu z recyklovaných zdrojů, oproti 13 % v roce 2021. To připravuje půdu pro plány jablečné společnosti k přechodu na 100% recyklovaný kobalt do roku 2025.

V roce 2022 mělo přibližně 20 % veškerého materiálu dodávaného v zařízeních Applu svůj původ v obnovitelných nebo recyklovaných zdrojích. Společnost uvedla, že tato změna ji přibližuje k cíli vyrábět nakonec všechny produkty pouze z recyklovaných a obnovitelných materiálů. Zároveň se tak blíží ke svému cíli, aby do roku 2030 byl každý produkt uhlíkově neutrální.

Apple také upozornil, že jeho laboratoř pro obnovu materiálů v Austinu v Texasu začala používat technologii rozšířené reality. S její pomocí chce ukázat partnerům, jak efektivně demontovat zařízení během procesu recyklace. Kromě toho společnost uvedla, že do roku 2025 zcela odstraní plasty ze svého balení. Po zavedení alternativ k fóliím na obrazovky, obalům a pěně je nyní 96 % z nich bez plastů. Cupertinská společnost tvrdí, že nyní pracuje na nahrazení etiket, laminátů, laků a dalších prvků

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora