Neděle, 25 února, 2024
Home Magazín Tipy na večerní rituály s dětmi

Tipy na večerní rituály s dětmi

by No name
3 comments

Většina dětí hluboce miluje rituály a jejich vykonávání v nich vzbuzuje klid, sounáležitost, lásku a zázemí. Rituály nám mohou pomáhat zvládnout spousty složitých i zdánlivě běžných situací v rodinném životě. Jestli se k něčemu hodí opravdu skvěle, jsou to okamžiky před spánkem. Pár správně zvolených činností děti uklidní a naladí do postýlek.

Večerní zklidnění

Podvečer je čas, kdy by děti měly prožívat společnou rodinnou pohodu. Preferujte tlumenější světlo v místnosti, hrajte klidné hry nebo si povídejte, volte pohodlné oblečení pro děti a můžete si dát společně bylinkový čaj nebo si zahrát rychlou stolní hru.

Voňavá koupel

Dlouhá koupel ve vaně je často oblíbeným završením dětských dní. Zpříjemnit ji můžete éterickými oleji, voňavou přírodní kosmetikou či vhodnými hračkami do vody. Děti budou milovat, když je poté zabalíte do voňavého a měkkého ručníku a z šatníku vylovíte čerstvě vyprané pyžamo. Pamatujte, že vhodně zvolené dětské oblečení je často cestou k mnohým úspěchům.

Pohádka zásadně mluvená

Je celkem jedno, jestli ji povykládáte, přečtete nebo pustíte potichounku z reproduktoru. V každém případě se ale vyhněte obrazovkám, jejichž modré světlo může mít opravdu negativní vliv na dětské biorytmy a místo uklidnění naopak dítě probrat znovu k aktivitě.

Uklidňující masáž

Malé děti mají velký problém uvolnit své tělo neklidné po celodenní aktivitě. Pomoci jim v tom může velmi jemná masáž, kdy se díky vašemu dotyku dítě postupně uklidní a uvolní všechny části svého těla. Například můžeme nejprve lehce pohladit paže, nohy, trup a hlavu, a potom tělíčko postupně celé jemně hladit od hlavy až k patám.

Bílý šum, světýlko a další

Na úplný závěr můžete dítěti dopřát jakoukoliv oblíbenou uklidňující pomůcku. Malé děti mají rády pouštění bílého šumu, větší ocení jemné noční světýlko, difuzér s oblíbenou vůní nebo maminčinu ukolébavku. Za žádných okolností nenechávejte dítě o samotě plačící, nejisté a vyplašené. Uspávání má být momentem lásky a absolutní důvěry v rodiče.

Další články autora

3 comments

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články