Neděle, 25 února, 2024
Home Magazín Správně zvolené hračky rozvinou schopnosti vašeho dítěte. Jaké stojí za to?

Správně zvolené hračky rozvinou schopnosti vašeho dítěte. Jaké stojí za to?

by No name
0 Komentář

Už Jan Ámos Komenský prosazoval koncept školy hrou. Ačkoliv se v té době jeho myšlenky zdály jako naprostá revoluce, v dnešní době jsou podložené bezpočtem vědeckých výzkumů a poznatků. Pro naše ratolesti jsou první roky života zdaleka nejdůležitějším obdobím. Jak jim pomoci v růstu?

Nešetřete na hračkách

Určitě vás nenabádáme ke slepému nakupování všech dostupných produktů v hračkářstvích. Úspěch totiž netkví v kvantitě, ale spíše v samotné kvalitě. Jednotlivé hračky totiž slouží nejen k samotnému zabavení dětí, ale zároveň jim předávají cenné zkušenosti do života. S danou myšlenkou pracuje třeba populární metoda Montessori.

Tu vymyslela známá lékařka a pedagožka Marie Montessori, jež začala celý koncept dávat dohromady na konci devatenáctého století. Zjednodušeně řečeno se jedná o podporu přirozené zvědavosti ratolestí a vytváření dostatečně podnětného prostředí. Jak jinak než adekvátními pomůckami.

Naprostá klasika

Typickým příkladem jsou hračky pro děti ze dřeva. Mezi ně se řadí hlavolamy, stavebnice, dráhy pro autíčka či třeba didaktická počitadla. Nebudete se stačit divit, jaké šikovné vychytávky lze v dnešní době pořídit. Jaké hračky ze dřeva rozhodně potěší?

Pod výše vloženým odkazem najdete nejpopulárnější výrobky. Za zmínku stojí například balanční kameny, garáž s výtahem a příslušenstvím, bludiště nebo edukační hodiny. Díky stovkám různorodých předmětů dokážete snadno rozvinout schopnosti mladších i starších, holčiček i chlapečků. Nechte je, ať si vyberou sami, s čím si chtějí hrát.

Rozvoj řeči a logiky

Je velmi smutné pozorovat, kolik rodičů svým dětem vůbec nečte. V takových případech zaděláváte svým potomkům na vážné budoucí problémy, které se s nimi mohou táhnout dlouhá léta. Nesnažte se proto své povinnosti svěřit jen tabletu s pohádkami a televizi. Raději kupte spoustu dětských knih, čtěte, ukazujte a bavte se společně.

Nezapomeňte na leporelo, omalovánky, kontaktní smyslové knihy a podobně. Výběr je opravdu ohromný, přičemž s žádnou z možností nešlápnete vedle. Nemusíte přitom obíhat všechny obchody v celém širém okolí. Stačí si otevřít webové stránky pod vloženým odkazem a objednat vše potřebné.

Hračky pro dívky

Zajímá vás, jaké hračky pro holky udělají vaší princezně radost? Jasnou volbou jsou interaktivní panenky se zvuky a měkkým látkovým tělem. Některé z nich se dají česat, oblékat do nejrůznějších kostýmů, vozit v kočárku a nebo si třeba uspořádáte čajový dýchánek.

Skvělou volbou jsou i interaktivní kuchyňky, díky nimž se děti hravou formou naučí základy vaření. Jestli si rádi zpíváte, nenechte si ujít bezdrátový karaoke mikrofon.

Hračky pro chlapce

A co hračky pro kluky? Nikoho z vás nepřekvapí, když zmíníme zábavné autodráhy nebo autíčka na dálkové ovládání. Některá z nich jdou dokonce ovládat pouhým pohybem ruky. Takový produkt si užijí nejen chlapci, nýbrž i jejich tatínci.

Dobrým nápadem je i dílna pro nejmenší. Imitace kladiva, vrtačky, klíče, sekery a dalšího vybavení předá cenné zkušenosti do budoucna. Pamatujte, že každé dítě je originál a bude si rádo hrát s něčím jiným. Zbytečně jej neomezujte a nechte ho zvolit si ideální formu hry.

Ušetřete čas i peníze

V dnešní době se všechny hračky nakupují online. Díky tomu se vyhnete nekonečnému bloudění skrz obchodní centra, hodinám stráveným na silnicích a nevýhodným cenám. Mezi nejoblíbenější e-shopy na českém trhu patří Online hračkářství pod vloženým odkazem. Po jeho rozkliknutí se před vámi objeví tisíce kvalitních produktů s nejrůznějším zaměřením. Nenechte si ujít časté slevové akce.

Další články autora

Zanechat komentář

Lifestyle magazín Pro Ženu, vám poradí s módou, krásou a zdravím. Nechte se inspirovat příběhy impozantních žen a najít tipy na výlety, vaření a zábavu., Pak je magazín Pro Ženu ten pravý časopis pro vás!

@ od roku 2008 – vytváříme weby a publikujeme Komerční články