Psí pelech může být skvělým doplňkem interiéru

- Komerční sdělení -brilantní

Se psem se v domácnosti jen málokdy nudíme, naopak nám do života přináší dobrou náladu, pravidelný pohyb, spoustu zábavy a také povinností. Mimo jiné mu musíme zajistit prostor, kde bude odpočívat a cítit se bezpečně, ze kterého ale můžeme udělat doplněk interiéru tak, aby ladil do celkového vzhledu.

Pro spaní na měkkém

Pes si dokáže odpočinout třeba i na tvrdé podlaze, pokud nemá jinou možnost, rozhodně to ale není zdravé pro jeho klouby a celkově pohybový aparát. Pelechy pro psy poskytují pohodlí pro odpočinek a můžeme je vybírat tak, aby se nám zkrátka hodily do interiéru. Vyrábí se v mnoha tvarech, barvách a materiálech, takže zvolíme ten, který nám ladí s nábytkem nebo třeba barevnými doplňky. Design by ale měl být až na druhém místě za funkčností. Ta je pro psa nejdůležitější. Pelech musí být dostatečně velký, aby se do něj pes vešel a mohl se v něm pohodlně při spánku obracet. Obecně platí, že pelechy pro velké psy mají minimálně 100 cm, ale mohou být samozřejmě i větší, záleží na plemeni. Pro určení správné velikosti můžeme svého čtyřnohého kamaráda změřit v jeho nejoblíbenější poloze odpočinku, a to od špičky čumáku až po kořen ocasu. K tomuto rozměru připočteme 10 až 20 cm pro pohodlný pohyb v pelíšku a výsledná velikost je ta, která bude psovi vyhovovat.

Ortopedické podpoří páteř

Pelechy se vyrábí v mnoha tvarech, pro menší rasy jsou většinou oválné, protože spí stočení do klubíčka, zatímco větší psi mají rádi natažené packy, a proto jsou jejich pelechy ve tvaru obdélníku s bočnicemi či bez. Velmi oblíbené jsou ortopedické pelechy pro psy vyplněné paměťovou pěnou, která se při odpočinku přizpůsobí tvaru těla a pomáhá držet páteř v ideální poloze. Ortopedické pelechy jsou vhodnou volbou také pro staré nebo nemocné pejsky, kteří se špatně zvedají z klasických pelechů.

Z praktického pohledu by pelíšek měl mít snímatelný potah, který snadno vypereme v pračce a udržíme ho tak stále čistý.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora