Hygge nebo Dolce vita – který styl je vám bližší?

- Komerční sdělení -brilantní

Určitě jste se už setkali s pojmy Hygge nebo Dolce Vita. Znáte ale přesný význam těchto cizích názvů a víte, jak souvisí s tématikou interiérů? Pokud přemýšlíte nad nákupem nového vybavení a doplňků do vašeho bydlení, ale hledáte, jaký styl je ten váš, čtěte pozorně dále. V dnešním článku vám přiblížíme dva populární dekorativní styly, které hýbou celým světem.

Severská filozofie spokojeného života

Styl Hygge (vyslovuje se „hoo-ga“) je pojem pocházející z dánské kultury a odkazuje na způsob života a vnímání, který se soustředí na pohodlnost, útulnost a spokojenost. Hygge může být interpretován jako atmosféra vytvořená světlem, vůní, jídlem a přátelskou konverzací, která vytváří pocit pohody a spokojenosti.

Hygge zahrnuje filozofii, která podporuje vytváření příjemného a teplého prostředí, aby se lidé mohli cítit pohodlně a uvolněně. Zahrnuje také ocenění maličkostí, jako jsou třeba tiché večery doma s knihou a šálkem čaje, procházky v přírodě, zpěv ptáků nebo třeba vůně čerstvě upečeného pečiva. Styl Hygge se stal populárním po celém světě jako způsob, jak zvládnout stres a najít vyváženost v každodenním životě. Lidé se snaží aplikovat principy Hygge v interiéru svého domova, jídle, oblečení a životním stylu obecně.

Pokud vás tento styl života oslovil a chtěli byste mu přizpůsobit i interiér svého bydlení, zajímat vás budou světlé a jemné barvy jako jsou bílá, béžová, šedá nebo krémová. Doplňky jsou střídmé, sázejte u nich na jednoduchost a geometričnost. Začít můžete například elegantními dekoračními polštáři nebo střídmým konferenčním stolkem.

Sladký život Italů

Pokud jste se ve střídmých neutrálních barvách zrovna nezhlédli, pak je pro vás jižanský styl Dolce Vita (v italštině „sladký život“) to pravé. Tento svěží styl odkazuje na kulturu a způsob života v Itálii, zejména v Římě, během 50. a 60. let 20. století. Je spojován s lehkostí bytí, radostí ze života a užívání si kvalitní zábavy, módy, umění, jídla i pití. Dnes je styl Dolce Vita stále populární a může být aplikován v interiéru, oblečení, jídle a celkově v životním stylu. Lidé se snaží odkazovat na tento styl jako na pocit bezstarostnosti a radosti, který přináší italská kultura.

Interiérově tento styl působí barevněji a veseleji, symbolizuje užívání si života na plné obrátky a nešetří proto motivy ani luxusními designovými doplňky. Aby tedy váš domov radostně zpíval italským Dolce Vita, nebojte se sáhnout po barvách, jako jsou oranžová, růžová, smaragdově zelená nebo žlutá. Jednotvárnost interiéru pak rozbijte například extravagantním křeslem, vintage vázou nebo originálním kusem nábytku.

Ať už jste tedy spíše příznivci severského poklidného života, nebo se naopak rádi obklopujete extravagantnostmi a bohatými barvami, věříme, že se v jednom z těchto stylů zaručeně najdete. Ne nadarmo oba tyto styly sklízejí zejména ve světě módy a interiérů úspěch po celém světě.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora